Pebble лансираше нов часовник со кружен дизајн: Pebble Time Round

Pebble направи револуција во пазарот на паметни часовници пред две години со појавувањето на својот прв паметен часовник на платформата Kickstarter. Компанијата знаеше како да се претстави пред големите производители како Samsung, LG и Apple со оригинален и ефективен предлог кој беше засенет со лансирањето на Apple Watch. Од Pebble тие возвратија пред неколку месеци со претставувањето на втората генерација на нивниот паметен часовник и денес не изненадија со нешто сосема ново: паметен часовник со кружен финиш.

Новиот уред е синхронизиран Време на камче и тоа е придружено со дизајн кој не ве остава рамнодушни. Овој нов камче може да се пофали дека е еден од најтенки паметни часовници на пазарот, со дебелина од само 7,5 мм. Часовникот е лесен и покриен со метал, асимилирајќи се во овој поглед до Pebble Time Steel и се оддалечува од традиционалната пластика што ја придружува поевтината камчиња.

Што се однесува до батеријата, не можеме да бараме премногу од таков фин часовник. Pebble Time може да се пофали дека трае до десет дена со едно полнење, но новиот Pebble Time Round заостанува во овој поглед и ќе ни понуди само дводневно полнење. Добрата вест е дека полнењето на уредот ќе биде минливо: со само петнаесет минути ќе добиеме автономија од 24 часа.

Времето со камчиња доаѓа со микрофон за да можеме користете говорни команди (веќе достапно за Android и наскоро на iOS). Неговиот екран е обоен, аспект во кој Пебл не сакаше да направи чекор назад.

Новиот паметен часовник Pebble е достапен во неколку завршни работи и во овој случај цената се зголемува се додека не се достигне САД долар 249.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.