Корицата на Гецко Бус ветува заштита до три метри

Проценката на iPhone X е нешто важно што не треба да се шегуваме бидејќи цените за поправка на iPhone X се повисоки од претходните модели на смартфонот Apple. Навлаките се скоро задолжителни ако не сакаме да имаме лошо изненадување, и оние што ни нудат максимална заштита се високо препорачливи кога сакаме да вежбаме некои спортски или ризични практики, или едноставно за нашата работа.

Gecko е во светот на футролите за мобилни уреди веќе подолго време, и ни нуди нова футрола за iPhone X, Gecko Bounce, достапна и за другите модели на iPhone, кои ни ветува до 3 метри заштита при паѓање, што го прави одлична опција да се заштити.

Направени од различни материјали за да се зголеми заштитата, задниот дел е изработен од поликарбонат, поригиден материјал што му дава поголема конзистентност на куќиштето, додека го штити вашиот iPhone од гребнатини. Браникот што го опкружува вашиот iPhone е направен од силикон, што му дава голема флексибилност за да може лесно и без гребење да го вметнете вашиот iPhone, во исто време дека има одличен индекс на апсорпција на удари, кој заедно со воздушните комори во аглите, ќе осигури дека вашиот iPhone е заштитен максимално во случај на каква било евентуалност. Екранот на iPhone е заштитен и затоа што куќиштето излегува доволно напред, за да спречи да контактира со површината кога е поставена со лицето надолу или кога паѓа.

Куќиштето Gecko Bounce е достапно само за iPhone X, iPhone 7 Plus и 8 Plus и е достапно само во црна / про transparentирна боја што можете да ја видите на сликата. Со цена од 19,95 € тоа е еден од најприфатливите заштитни случаи дека можеме да го водиме eonctrar во моментов, иако по оваа цена ќе мора да додадеме 7,50 € ако го купиме директно на веб-страницата на Геко за трошоците за испорака. Иако тие не ни го потврдија тоа, веројатно е дека наскоро ќе стигне до Амазон, нешто што би го направило уште попривлечно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.