Катализаторот ги штити вашите iPhone XS, XS Max и XR од капки до 3 метри

Со цените што Apple ги наплаќа за поправка на вашите уреди (до 361 € за поправка на екранот и до 641 € за други оштетувања) Носењето добра заштита е од суштинско значење за секојдневниот живот, и таму не сите корици реагираат исто.

Според дизајнот, според материјалите и според вистинската заштита, има малку брендови што можат да понудат заштита од падови високи до 3 метри, и Катализатор е еден од нив, со долгогодишно искуство во секторот кои се најдобра гаранција за корисникот. Ви ги покажуваме нивните нови случаи за заштита од удари за iPhone XS, XS Max и XR.

Куќиштето е достапно во разни бои (црна, сина и портокалова, про transparentирна) и совршено одговара со секој од споменатите модели на iPhone (XS, XS Max и XR). Во сите случаи, исто така, вклучува и лента за зглоб идеален за кога ќе одите или дури трчате со iPhone во рака, спречувајќи да падне. Фактот дека станува збор за отпорен на пад не значи дека повеќе не се грижиме целосно за нив.

Една од работите што најмногу ми се допаѓа во случаите со „Катализатор“ е тоа тие не се толку дебели како другите модели со слични својства. Тој е дебел 11,5 mm за iPhone XS Max, најголемиот смартфон на Apple со дебелина од 7,7 mm. Исто така е многу лесно да се стави и соблече, без да страдаме секогаш кога ќе сакаме да го смениме капакот, како што често се случува со другите модели.

Овој случај „Катализатор“ е совршено дизајниран да се користи додека практикуваме каков било спорт, дури и со ракавици. Неговите копчиња се изгребани за да можеме да ги забележиме кога носиме тенки нараквици и Има тркало за активирање на прекинувачот на вибраторот дури и со нараквици за снег. Одговорот на копчињата на капакот на пресот е одличен, инсистирам, дури и со ракавици. Покрај тоа, рамката на капакот е изработена од пластика со многу безбеден зафат, без страв од лизгање.

Во сите модели и бои, задниот дел е транспарентен, па можете да го видите дизајнот на вашиот паметен телефон. Ако сте купиле шарен XR или сакате да ја покажете златната завршница на вашиот XS нема да имате никаков проблем со овие корици. Се разбира, тоа е вистински магнет за стапалки. Она од што не треба да се плашите е дека, направено од пластика, овој грб лесно се гребе, бидејќи не лежи директно на површината, бидејќи рабовите излегуваат минимално, што исто така помага да се заштити камерата на вашиот iPhone. Веќе неколку месеци го користам мојот iPhone X со истата кутија за катализатор и да, тоа го покажува времето, но многу подобро отколку што можевте да очекувате од вашето искуство со други случаи.

Друга точка во корист на случајот „Катализатор“ е тоа можете да користите практично кој било заштитник на екранот што го сакате, бидејќи практично не зафаќа ништо од екранот на iPhone. Овие фотографии се направени со „полн“ заштитник на екранот, оној вид што оди до работ, и како што можете да видите, нема проблем со тоа, ниту при ставање или симнување на капакот, ниту при носење. Секако, приклучокот за молња, звучникот и микрофонот се изложени со соодветните дупки совршено прилагодени на нив.

Мислење на уредникот

Според дизајнот и заштитата, тешко е да се најде дефект во заштитниот ракав на ударот Катализатор. Со заштита од пад до 3 метри, тој е идеален за оние кои сакаат да вршат спортски активности со својот iPhone секогаш близу, или едноставно за оние кои сакаат супериорна заштита за својот скап паметен телефон. Неговите различни завршни работи ви овозможуваат да изберете помеѓу повеќе дискретни или посмели модели, како оној што го анализираме во оваа статија, а кој јас лично го сакам за контрастот на боите. Добар зафат, копчиња што може да се притиснат дури и со ракавици, или ротирачко тркало за активирање на режимот на вибратор дури и со снежни нараквици, го прават уникатен во својата категорија, и сето тоа без да предизвика чувство дека имате „тула“ во вашиот џеб. Неговата цена е 54,99 € во случај на моделот за XS Max (линк) и 43,99 € за XR (линк) и XS (линк).

Случај за заштита од удар од катализатор
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
43,99 a 54,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Заштита од капки до 3 метри
 • Копчиња со многу добар допир
 • Ротирачко тркало за вибратор
 • Добар стисок
 • Не ја зголемува дебелината премногу
 • Транспарентен грб
 • Компатибилен со заштитници на екранот

Contras

 • Трагите се означени на задниот дел

Добрите

 • Заштита од капки до 3 метри
 • Копчиња со многу добар допир
 • Ротирачко тркало за вибратор
 • Добар стисок
 • Не ја зголемува дебелината премногу
 • Транспарентен грб
 • Компатибилен со заштитници на екранот

Contras

 • Трагите се означени на задниот дел

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.