Apple ќе и подари на Корејската полиција комеморативна плакета за да и се заблагодари на борбата против фалсификуваните производи

Момците од Купертино ќе и подарат плакета на корејската полиција која заплени фалсификувани додатоци на јаболка во вредност од 900.000 XNUMX американски долари

Нови понуди на Koogeek и Dodocool пред Рејес

Уште една недела донесуваме понуди на Koogeek за производите на HomeKit и додатоците на Dodocool за полнење на вашиот Apple Watch и вашиот iPhone. Единици и ограничено време.

HomePod - Amazon Echo

Apple Music сега е достапна на Amazon Echo

Apple Music почнува да се појавува како музички сервис достапен во Amazon Echo, сега можеме да ја користиме Alexa за да слушаме музика во услугата Apple.

Koogeek попусти за по Cyber ​​Monday

Koogeek ни нуди нови попусти на своите производи по неделата на Црниот петок и Сајбер понеделникот, со домашна автоматизација и здравје како протагонисти

мофистички погон на станици xxl

Ја анализираме мофијата Powerstation XXL

Ако она што го барате е огромна батерија во секој поглед, за да ја замените при патување до штекерот, не двоумете се, потребна ви е мофи Powerstation XXL.

Преглед на банката EasyAcc 20.000 mAh

Ја анализираме енергетската банка EasyAcc, надворешна батерија со која можеме да ги наполниме нашите iPhone и iPad во разни прилики без повторно да ги вклучиме во струја

Plantronics го обновува својот опсег на слушалки за сите видови корисници

Plantronics е една од нашите омилени брендови за понуда на квалитетни производи по разумни цени, затоа секогаш е добра вест што ја обновувате Plantronics ја обновува својата палета на безжични слушалки со нови производи по атрактивни цени и гарантирајќи врвен квалитет на звукот

AirPort

Апликацијата AirPort за iOS е ажурирана за да може да се споделува со iPhone X

И покрај фактот дека iPhone X е на пазарот повеќе од 10 месеци, сепак можеме да најдеме голем број апликации кои сè уште не се прилагодени на Против сите шанси, иако би можело да се претпостави, апликацијата AirPort Utility е ажурирани за да бидат компатибилни со iPhone X

Eve HomeKit, порано познат како Elgato, лансира 3 нови производи

Од „Актуалидад Ајфон“, нашиот колега Луис Падиillaа ви покажува, скоро неделно, скоро сите достапни производи компатибилни со „HomeKit“. Еве штотуку претстави три нови производи компатибилни со „HomeKit“, меѓу кои наоѓаме прекинувачи за европскиот пазар.

Звучната лента Sonos Beam сега е достапна за 449 евра

Пред неколку недели објавивме статија во која ви го покажавме најновиот производ што го претстави компанијата „Сонос“, звучна лента за звучната лента „Сонос Бим“ сега е достапна на продажба во Шпанија за 449 евра.

Белкин најавува Cек кабел од молња до 3,5 мм за iPhone

Производителот на додатоци Белкин, штотуку претстави нов кабел што ни овозможува да пренесуваме музика од iPhone до 3,5 мм приклучок, идеален за поврзување со аудио влезот на нашиот автомобил или стерео.

Амазон премиер лого

Амазон нуди за денес 21

Ние ги избираме најдобрите зделки на Амазон за додатоци за iPhone и iPad, со попусти кои се движат од 30 до 40%, но тоа ќе трае само до крајот на денот.

Ова може да бидат слушалките на Apple

Видеото ни покажува какви можат да бидат слушалките на „Епл“ што може да се појави на пазарот кон крајот на 2018 година или почетокот на 2019 година.

Фокскон објавува набавка на Белкин

Азиската компанија „Фокскон“ најави купување на „Белкин“, еден од главните производители на додатоци заверени од „Епл“ за „Ајфон“, заедно со сите компании што се дел од неа, како што се „Вемо“, „Линксис“ и „Фајн“.