IPhone 6 веќе има dualSIM адаптер

Конвертирањето на iPhone 6 во терминал со двојна SIM е можно со адаптер што ви овозможува да користите две картички во мобилниот Apple.

Shoulderpod, потпора за вашиот iPhone 6 PLus

Shoulderpod S1 е првиот додаток во опсегот посветен на мобилниот аудиовизуелен, има три основни функции, едноставен е пренослив и лесен за употреба.

Плочката е на пат

Плочката е мал уред што го поврзувате со вашите предмети за да не ги изгубите. Компанијата минатата недела преку Твитер објави дека се испраќаат стотици нарачки.

IWatch цена на Apple

Колку ќе чини iWatch на Apple кога ќе започне?

Прашање од милион долари: Колку ќе чини iWatch на Apple на пазарот? Аналитичарите имаат свое мислење, и сите се согласуваат дека неговата цена е помала од 300 американски долари.

Moshi воведува футрола SenseCover за iPhone

Моши денес претстави нова кутија за iPhone под името SenseCover. Новиот капак се карактеризира со тоа што ни нуди директен пристап до нашите информации со мал преден екран.

Зумирајте iQ5, мал професионален микрофон кој се вклучува во молња

Zoom iQ5 е стерео кондензаторски микрофон за iOS што се поврзува преку Молња. Вработува уникатен механизам за ротација, овозможувајќи аудио снимање во стерео ориентација лево-десно, без разлика дали е во портрет или пејзажна позиција.

iQi Mobile, безжичен полнач за iPhone

IQi Mobile е алтернатива за полнење што користи технологија на индукција. Одлична опција со но, што бара инсталирање на мал уред кој мора да биде скриен со капак.

PureGear iPhone случаи

PureGear iPhone случаи со ретро игри

Анализираме неколку iousубопитни корици на PureGear во три модели со класични игри на задната страна, Неверојатните, Груби и Неодлучните за забава.

Луму

Луму, уште еден светломер за iPhone

Lumu е светломер за iPhone што ни овозможува да ги добиеме точните вредности на ISO, отворот и времето на експозиција во зависност од амбиенталната светлина.

Earskinz, гумена обвивка за EarPods

Earskinz е гумен ракав што се обвиткува околу EarPods за да се подобри удобноста, репродукцијата на басот и да се подобри изолацијата од надворешниот шум.

Широк агол

Го тестиравме Olloclip за iPhone 5

Olloclip е производ кој комбинира во едно парче, три различни леќи за целосно искористување на можностите на камерата на iPhone.

Кутија за батерии за iPhone 5

Надворешна кутија за батерии за iPhone 5

Преглед на ултра-тенка кутија за надворешни батерии од 2800mAh за iPhone 5. Откријте ја оваа одлична футрола + батерија која е совршено надополнување на новиот Apple iPhone 5 на Apple.

Заштитни бои за iPhone

Заштитни бои за iPhone 4 / 4S

Избор на обоени заштитници за да се добие допир со боја на iPhone 4 / 4S и кабли со USB полнач од различни бои, исто така.