YouTube веќе не е на цел екран на iPad

Се чини дека Google продолжува да нè „повикува“ да ги користиме нивните апликации за да уживаат во нивните услуги 100%. Ако веќе направите ...

Лого на Whatsapp

WhatsMac, клиент на WhatsApp на вашиот Mac

Денес ќе ви кажеме како да го преземете клиентот WhatsApp за вашиот Mac и на тој начин да можете да уживате во вашите омилени разговори во WhatsApp.

iOS и Android, како да изберете?

Во „Актуалидад Ајфон“ ќе ги потенцираме позитивните точки на секој систем, така што секој ќе цени според своите потреби или корисност

iOS 9, многу врева за ништо

Бета-верзиите iOS 8 постојано ни доаѓаат со капка капа, со одлики што се незабележливи, колку што се неефикасни за пошироката јавност.

IPhone 6 постојано му штети на Samsung

Самсунг електроникс објави профитабилност од околу 4.350 милијарди долари. Ова претставува пад од 39% во фискалната година од претходната година.

Чипот А8 игра 4K на iPhone 6 и iPhone 6 Plus

Програмерите на WALTR открија дека нивната апликација е способна да пушта 4K видеа на iPhone 6, а сето тоа се должи на процесорот A8 што го вклучува.

Клиентот на Apple веќе не е најзадоволен клиент

Клиентот на Apple е најмалку задоволен. Студија за истражување на Форестер укажува дека Самсунг, Мајкрософт и Сони го надминаа Епл во задоволството на клиентите во истражувањето спроведено во 2014 година.

Предрасуди и заблуди за iOS

Кога зборуваме за iOS и Android, најлесно е да паднеш во клишеа и да ја критикуваш спротивната платформа со лажни концепти.

Новости од iPhone реагираат

Во „Актуалидад iPhone“ се грижиме за нашите читатели, па можете да ни ги поставите вашите прашања во врска со вашиот „iPhone“: Cydia, Jailbreak, ...

News AppStore - Crash Bandicoot Nitro Kart 2

Скоро две години по лансирањето на Crash Bandicoot Nitro Kart 3D, компанијата Активизион одлучи да им даде на ...

iPhone OS X 4.0

Денес, Apple го претстави новиот оперативен систем за платформите iPhone, iPod Touch и iPad. Стив sобс започна да зборува ...

Игра - Исецкајте суши

Познатата компанија THQ, развивач на видео игри за мобилни платформи, неодамна лансираше игра која не изненади ...

Игра - DanceDanceRevolution S Lite

DanceDanceRevolution Lite е верзија на добро познатата игра Konami Dance Dance Revolution. Добрата работа кај оваа верзија е ...

Губење на 3G покриеност?

Во последните неколку дена (од среда-четврток минатата недела приближно), и јас и неколку соработници и ...

Еластичност на iPhone 3G: од што е направен?

Веќе со денови, некои корисници се жалат (не само во Шпанија) за малата отпорност на гребење на iPhone 3G. Ветено е долг, затоа составив сè што најдов на оваа тема.

Совет: Клуч за говорна пошта

Ако сте еден од сопствениците на iPhone од прва генерација, а ја немате услугата визуелно-говорна пошта, ви оставам ...

Јава за iPhone?

Како што знаете, веб-прелистувачот Safari на iPhone не поддржува Java или Flash, прилично непријатно ограничување на ...