Центар за конвенции Мекенири

WWDC 2019 потврден за 3 јуни

„Епл“ штотуку го официјализираше објавувањето на својот WWDC (Светска конференција за програмери) за оваа 2019 година. Инаугуративната презентација ...

Satechi 75W Dual USB-C, полнач „Се-во-едно“

Ние го анализираме еден од најкомплетните преносни полначи што можете да го најдете на пазарот, со вкупна моќност од 75W и два USB-C испорака на енергија

Партнерот на „Епл“ и „Самсунг“ ќе ги донесе AirPlay 2 и iTunes Movies на телевизиите на корејската компанија

Самсунг штотуку го објави договорот дека и двајцата производители постигнале да понудат AirPlay 2 и пристап до каталогот на филмови iTunes преку телевизорите на корејскиот производител.

Нови понуди на Koogeek и Dodocool пред Рејес

Уште една недела донесуваме понуди на Koogeek за производите на HomeKit и додатоците на Dodocool за полнење на вашиот Apple Watch и вашиот iPhone. Единици и ограничено време.

HomePod - Amazon Echo

Apple Music сега е достапна на Amazon Echo

Apple Music почнува да се појавува како музички сервис достапен во Amazon Echo, сега можеме да ја користиме Alexa за да слушаме музика во услугата Apple.

iPhone XR во сина боја

Египет тврди дека „Епл“ ги крши правилата за конкуренција и му дава рок од 60 дена да го поправи

Египетскиот орган за конкуренција му даде на Apple рок од 60 дена да се обиде да ја намали цената на терминалите во земјата, давајќи им поголема слобода на регионалните дистрибутери.

Koogeek попусти за по Cyber ​​Monday

Koogeek ни нуди нови попусти на своите производи по неделата на Црниот петок и Сајбер понеделникот, со домашна автоматизација и здравје како протагонисти

Како да направите скриншот на iPad Pro

Со отстранување на почетното копче од iPad Pro 2018, преземањето слики од екранот бара друга комбинација на копчиња што ги објаснуваме во оваа статија.

Tumblr исчезнува од App Store

Апликацијата Tumblr не е достапна во App Store неколку дена. Според компанијата, работи на негово враќање што е можно побрзо.

мофистички погон на станици xxl

Ја анализираме мофијата Powerstation XXL

Ако она што го барате е огромна батерија во секој поглед, за да ја замените при патување до штекерот, не двоумете се, потребна ви е мофи Powerstation XXL.

ACÉRCATE, апликација за грижа за твоите

Новиот APP ACRCATE од EULEN ви овозможува да се грижите за оние на кои им е најпотребно од вашиот паметен телефон, знаејќи ја нивната локација и добивајќи сигнали.

Plantronics го обновува својот опсег на слушалки за сите видови корисници

Plantronics е една од нашите омилени брендови за понуда на квалитетни производи по разумни цени, затоа секогаш е добра вест што ја обновувате Plantronics ја обновува својата палета на безжични слушалки со нови производи по атрактивни цени и гарантирајќи врвен квалитет на звукот

Подкаст 10 × 02: Новиот iPhone е тука, а исто така и Apple Watch

Ја анализираме презентацијата на новиот iPhoen и Appel Watch. Мислење, анализа на презентираното и она што сме го пропуштиле на нашиот неделен подкаст што не можете да го пропуштите, во живо на нашиот канал на YouTube.