Новиот iPod Touch вибрира

Како и секогаш, по презентацијата на Apple откривме нови карактеристики на производите што Стив sобс не ги покажа на ...

uTorrent мрежа достапна за iPad

uTorrent е апликација која многу се грижи за компатибилноста и далечинското управување со други уреди од каде било ...

Домашна стеадикам за iPhone

Употребата на стедикам во филмската и телевизиската индустрија е широко распространета, но на аматерско ниво ...

Ажурирање: iTunes 9.2.1

iTunes е ажуриран на верзијата 9.2.1, ова се новостите: iTunes 9.2.1 решава неколку важни проблеми, како што се следново:

Проблеми со iOS 4?

Како и секое ново ажурирање од Apple, iOS 4 може да создаде необичен мал проблем на iPhone-ите на ...

Apple спроведува гироскоп во iPhone 4

Во 2007 година, Apple изненади што вклучи многу добро имплементиран акцелерометар за интеракција со игри и апликации, оставајќи ...

Emperor 200. Работна станица од која нема да сакате да се преселите.

Не знам дали точно зошто производителот ја нарекува „работна“ станица, кога навистина повеќе личи на рекреативна станица. Она што е навистина спектакуларно, не е неговиот одличен механизиран футуристички дизајн, туку изненадувачките спецификации на интегрираната опрема што е исто така компатибилна со нашиот iPod / iPhone.

Ако сакате да видите видео од ова чудо во функција и сакате да ги знаете неговите спецификации, ќе ги внесете по скокот

iMaria: вашиот нов «iGirlfriend»

Ако немате девојка, ова е вашата шанса, како што велат рекламите на iPhone «има апликација за тоа«

Тест за брзина за iPad

Ако штотуку го купивте вашиот iPad во Шпанија и сакате да ја знаете максималната брзина со која можете да ...

iDaze 9000 Lite, забавно без плаќање

Очигледно сите апликации со добро употребуваниот збор Lite имаат ограничувања, а iDaze 9000 „идиот“ на Иванович не работи ...

iPhone OS X 4.0

Денес, Apple го претстави новиот оперативен систем за платформите iPhone, iPod Touch и iPad. Стив sобс започна да зборува ...

IPad поддржува FM радио

Од iFixit тие претставија пред неколку дена слики од процесот на расклопување на iPad, и благодарение на ова ...

Каде е мојот телефон?

Кога велиме дека App Store е полн со iousубопитни апликации, тоа не е шега, и ова е една од нив.

Мислење: iPad

Поминаа многу денови откако е лансиран iPad, еден од најпопуларните електронски новини ...

Каде е Воли? за iphone

Мајка ми, сигурно кога бевте деца се сеќавате на тоа момче облечено во црвено-бел џемпер ...

Иднината на iPhone

Beе поминат 2 години откако го видовме изгледот, од рака на Стив sобс, првиот iPhone, револуционерен мобилен телефон кој ...

Лемингс на вашиот iPhone

Можно е многумина од вас да ја паметат славната етапа низ која помина PSX / PSOne, а тоа беше благодарение на игрите ...

Преглед - HAWX

Како што веќе споменавме во друг пост, тука ви го донесуваме HAWX, една од игрите што можевме да ја анализираме и тестираме ...

Контранапад iPhonero

http://www.youtube.com/watch?v=dPYM-XTqcec&feature=player_embedded Después de publicarse un vídeo del nuevo móvil de motorola con Android en el que se posicionaba superior y…

ФМ радио на iPhone и iPod Touch?

Момците на 9to5mac нè изненадија со curубопитна гласина: Apple би развивал апликација за iPhone OS која ...

Преглед - Метеорски Блиц

Со мазни контроли, многу успешни визуелни ефекти и голема доза на играње, ви претставуваме целосен преглед ...

Apple по гаранција

Знам дека многумина од вас ќе ме критикуваат за објавувањето на ова и дека ќе мислите дека ова е блог за iPhone и не ...

iPhone како Ultraportable

На главниот настан оваа недела, инженерите од Купертино имаа смелост (или „лице“) да го споредат iPod Touch ...

iTunes 8.2.1 - Ажурирање - Apple

Apple вчера објави ново ажурирање за iTunes, верзија 8.2.1. Ако некој го отворил iTunes, тој веќе ќе забележал ...

Апликација - Ватпад

Wattpad е невидена апликација во светот на литературата. Тоа е огромна заедница на корисници ...

Brutus на вашиот iPhone

http://www.youtube.com/watch?v=f2dm80_wHNE Si os digo la verdad este juego online lo probé una vez y me pareció una pérdida de tiempo,…

iTunes 8.2 - Ажурирање

Верзијата 8.2 е достапна за iTunes само еден час. Оваа нова верзија е компатибилна со iPhone, ...

Клудо за iPhone и iPod Touch

Сега можеме да уживаме во класичната игра на Клуедо на нашиот iPhone / iPod Touch. Компанијата Electronic Arts штотуку го објави во ...

Гласини: iPod Touch и Nano со камера

Според последните гласини од Кина, во следното обновување на опсегот на iPod, за кој се претпоставува дека станува збор за ...

Преглед - прикривање на NFS

Откако ви прикажавме прегледи постојано и повторно, сега имате достапен преглед на одличната игра Need For Speed: ...

Преглед - Мистичен

Пред неколку дена го повторивме лансирањето на познатата игра Myst за iPhone / iPod Touch. Ако сакате да знаете ...

Игра - Pick'T покер

Неодамна успеавме да ја тестираме играта Pick'T Poker и мора да признаеме дека ако сакате игри на ...

Игра - Бејзбол игра

Бејзбол игра, како што сугерира и нејзиното име, е бејзбол игра за нашиот iPhone / iPod Touch. Дали сте виделе на ...

Игра - Контрола на летот

Ние денес претставуваме игра што ја најдовме прилично оригинална. Се вика Контрола на лет, а достапна е и за ...

Игра - Меур град

Во Бабл Таун нашата цел ќе биде да експлодираме различни меурчиња (или поточно во овој случај, глави) со спојување на 3 ...

Апликација - Јуктапозер

Juxtaposer ни овозможува да комбинираме неколку слики за да создадеме curубопитни фотомонтажи. За да го направите ова, тој спроведува неверојатно едноставен и интуитивен интерфејс. …

iShoot, модната игра

iShoot е игра што е во мода на iphone, до тој степен што креаторот на видео играта ...

Игра - Лет на хрчаци

Fight of the Hamsters е нова игра инспирирана од анимираната серија Codename: Kids Next Door, емитувана од ...

Апликација - SHOUTcast Radio

Постојат многу алтернативи за слушање радио на нашиот iPhone или iPod Touch преку Интернет. Тука веќе имаме ...

Апликација - iFitness

iFitness е апликација која претставува еден вид личен тренер кога станува збор за вежбање. Оваа програма вклучува ...

Игра - Аркадна куглање

Ако никогаш не сте имале шанса да играте Аркадно куглање во реалниот живот, ова е вашата шанса да ...

Игра - лази!

Игра од типот „Tower Defense“ поставена во стравови од детството. Ние мора да се браниме од чудовиштата кои живеат во внатрешноста на ...

Апликација - Quickpic

Едноставен начин за преземање фотографии од нашиот iPhone на кој било Windows, Linux или Mac преку Wi-Fi. Ја отвораме апликацијата, ја избираме фотографијата ...

Игра - Ferrari GT: Evolution

Gameloft ни донесе уште една игра, Ferrari GT: Evolution, каде ќе седнеме зад воланот на 32 модели на Ferrari. Можеме да избереме ...

SBSettings, замена за Bossprefs

SBSettings е апликација развиена од BigBoss (креаторот на Bossprefs) и iPodTouchMaster (друг добро познат развивач) и предложена како замена ...

Апликација: детектор за лаги

IPhone се обидува да има најголема можна употребливост за привлекување нови клиенти. Една од највпечатливите апликации е ...

Апликација - SpaceTime

Беше време да се појави вистински математички калкулатор за iPhone, ова е убедливо најдобриот калкулатор ...

Апликација - iHeartRadio

За корисниците на iPhone / iPod Touch и loversубителите на американските радио станици, доаѓа iHeartRadio. Станиците што вклучуваат ...

Апликација - Тудледо

Toodledo е моќен менаџер на задачи („Да стори“) што ќе ни помогне да ги одржуваме нашите задачи правилно организирани. Ова

Апликација - Фотоген

На барање на неколку корисници, ви претставуваме целосен туторијал за апликацијата Photogene. Тоа е апликација на ...

Игра - виртуелен базен

Виртуелен базен, најпродаваната игра за симулација на 3D билијард во светот доаѓа за нашиот iPhone / iPod Touch. Секако,…

Апликација - Перископ

Перископ е целосно иновативна алатка, наменета за корисници на iPhone и iPod touch. Работи само во режим ...

Апликација - dTunes

Оние корисници кои имаат инсталирано Cydia на својот iPhone или iPod Touch имаат среќа. Излезе апликација, наречена ...

Апликација - Одбројување

Одбројувањето е апликација која ќе ни овозможи да ги следиме сите датуми што ги создаваме интересни или вреди да се запамети. …

Апликација - Бит креатор

Ви претставуваме Beat Maker. Програма развиена од компанијата Intua, првиот развивач што обезбеди музичка апликација на ...

Апликација - шпанско-англиски папагал

Со Лоро, англиско-шпански јазик, на нашиот iPhone / iPod Touch ќе имаме комплетен двојазичен наставник по шпанско-англиски јазик. Содржи основни списоци на зборови од ...

Апликација - лулка на tonутн

Денес ви претставуваме апликација за убивање на досада. Се вика лулка на tonутн, и се состои од симулатор на ...

Апликација - мала виолина

Денес ви претставуваме повеќе од curубопитна апликација. Се вика Ситна виолина, и како што можете да видите, тоа е симулатор на ...

Игра - Bomberman Touch

Bomberman Touch е верзија за iPhone / iPod Touch на сега познатиот Bomberman на целиот живот. Одамна помина since

Игра - Енигмо

Денес ви претставуваме игра што револуционизира луѓе кои ја откриваат. Се вика Енигмо, а јас предупредував од ...

Пад во некои апликации?

Не плаши се, не знам дали е личен проблем или ти се случува и тебе но поминаа неколку дена ...

Копчиња iPhone 3G

Тука имате графика со надворешните копчиња на iPhone 3G, како и iPhone од прва генерација за да не ...

Лесно е да се користи iPhone?

Имам дедо кој е многу технолошки, тој секогаш се врти велејќи дека купувам многу мобилни телефони, дека ако сака MP3. Ти