Кимоџи, предвидлив, но малку заслужен успех

Kardashian

Неколку години се чини дека сè што ќе допре Ким Кардашијан се претвора во злато, или барем тоа е заклучокот што секој може да го извлече откако ќе види како генерираше играта Ким Кардашијан: Холивуд повеќе од 200 милиони долари во приходите. Бројка на дофат на многу малку апликации.

Ограничувања

Првиот проблем на Кимоџи доаѓа од ограничувањата на „Епл“. Сите знаеме дека iOS е затворен од некои аспекти и оваа апликација не може да го добие својот целосен потенцијал токму од таа причина. Сопствено име апликацијата може да нè доведе до конфузија, бидејќи во реалноста станува збор за слики што мора да ги залепиме во разговорите во WhatsApp, а не за чисти емотикони.

Точно е дека апликацијата работи како што се очекуваше со iMessages, ова е многу популарен систем за пораки во САД (поради многу високиот удел на пазарот што го има iPhone), но истото не се случува со другите апликации, како што имаме коментираше претходно. Ова генерираше голема полемика во прегледите на апликацијата, бидејќи многу корисници се фрустрирани и дури велат дека се чувствуваат измамени, не залудно просечниот резултат на апликацијата е една и пол starвезда.

Дискутабилно купување

На ниво на употребливост нема многу што да се потенцира, бидејќи апликацијата има своја цел неверојатно очигледна и затоа не мораа да направат одлична вежба за дизајн. Да, тоа покажува дека тие знаат дека нивниот пристап кон публиката не е баш најнапредниот во однос на технолошкиот домен, затоа преземањето какво било дејство е навистина едноставно и не бара големо знаење.

Очигледно, апликацијата била и следи да се биде хит на продавницата за апликации. Зборуваме за Ким Кардашијан, која има повеќе од 56 милиони следбеници на Инстаграм, па затоа обична фотографија предизвикува голем број на преземања што ја катапултира на првата позиција на врвот за неколку часа, како што е очигледно.

Апликацијата има продажна цена од 1,99 евра или долари, цена која и покрај тоа што е теоретски ниска, е скапа ако се држиме до тоа што го нуди и како го нуди. Beе биде потребно да се види дали Apple со текот на времето дозволува да се стават персонализирани емоџи, но дотогаш нема да може да се користи 100% природно и секако дека како можна набавка може да биде тешко да се најде оправдување, барем денес .

Нашата проценка

уредник-преглед

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.