Кисна за Apple TV се ажурира со интересни новости

инфузија-јаболко-телевизија

Кисна за Apple TV, една од апликациите што најмногу им се допаѓаат на корисниците на iPhone и iPad (и не само овие), го доби своето прво ажурирање, ажурирање многу поважно отколку што е вообичаено при првиот преглед на апликацијата. Сега Кисна треба да биде 10 пати побрзо при додавање на метаподатоците, брзина што ќе зависи од видот на видеото и што ќе ги намали времињата на чекање кога барате нова додадена содржина.

Најважно во апликација од ваков тип е плеерот, секако, и во оваа смисла Инфус доби корисни подобрувања како што е можноста за видете видео каде застанавме (ако веќе го започнавме), нешто што тој го постигнува со синхронизација преку trakt.tv. Siri Remote сега работи во инфузија, како што прават природните видеа на iTunes (или со правење AirPlay со iOS уред), што ни овозможува да напредуваме или одложуваме 10 секунди ако го допреме на десниот или левиот раб на панелот за допир на далечинскиот управувач.

Што има ново во инфузијата 4.0.1

 • Добивање метаподатоци многу побрзо (5-10 пати побрзо, во зависност од видот на видеото).
 • Playingе бидеме прашани дали да продолжиме или да започнеме од почеток кога играме видеа.
 • Напред или назад десет секунди со потчукнување лево или десно од подлогата за допир.
 •  Автоматско вчитување на автоматските податоци при избор на ставката на дното (на страницата за информации за филм / емисија).
 • Допрете двапати на горниот дел од рамката за допир за брзо враќање на почетокот на прегледот.
 • Различни опции на Долби и ДТС.
 • Поправи проблем со изборот на видот на протокол за учество.
 • Додадено е Infuse Pro во поставките.
 • Илустрациите за папки се заменети во ТВ серии.
 • Опција за чистење на списокот на неодамна прегледани видеа.
 • Други многу потребни поправки на грешки.

Од друга страна, верзиите на Infuse за iPhone, iPod и iPad исто така се ажурирани, додавајќи подобрувања на стабилноста и перформансите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.