Клиентите почнуваат да добиваат официјални случаи на iPhone 6 и iPhone 6 Plus

Официјална кожна футрола за iPhone

Заедно со презентацијата на двата нови модели на телефони на Apple, iPhone 6 и неговиот постар брат iPhone 6 Plus, компанијата создаде неколку официјални корици за двата уреди и може да се нарачаат, како телефони, од минатата недела. Клиенти кои ги купиле од Apple Store заедно со новите уреди започнаа да ги добиваат новите кожни навлаки, како што може да се види на фотографиите, чекајќи да започнат да пристигнуваат многу посакуваните iPhone 19 и iPhone 6 Plus од следниот петок, 6 септември.

Новите официјални куќишта потсетуваат на официјалната кожна футрола што беше објавена со iPhone 5S, сега е достапно во 2 материјали во зависност од вкусот на корисникот, пиел висок квалитет и неговата верзија во силиконски. Одлично се вклопуваат во новиот дизајн на iPhone 6 и iPhone 6 Plus и за разлика од куферот iPhone 5S, има новиот официјален случај дното целосно отворено за полесен пристап до приклучокот Молња и приклучокот за слушалки.

Споредба на големината на ракавот

Една од можните причини зошто „Епл“ успеа да ги редизајнира случаите така што тие ќе имаат отворено дно, е да се даде поголема лесен за корисникот да го облече и соблече на нови уреди. Ако некој од читателите има официјален случај за iPhone 5S, ќе го разберете ова, бидејќи има големи потешкотии во отстранувањето од уредот поради спојката и цврстината што ја нуди.

Новите куќишта iPhone 6 и iPhone 6 Plus се направени со микрофибери одвнатре за да не се оштети или остави трага на уредите. Мора да се запомни неговата нова, а можеби и по многу висока цена, кожената футрола за iPhone 6 е по цена 45 € а за iPhone 6 Plus неговата цена изнесува 49 €додека силиконското куќиште е со цена 35 € за iPhone 6 и 39 € за iPhone 6 Plus. На кожни куќишта стигнуваат до клиенти за 2-3 дена додека силиконската верзија се очекува да започне да пристигнува во октомври.

Што мислите за овие корици? Дали ќе ги купите?

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос Круз dijo

  Толку месеци дизајнирање за да мора да ставам ужасна обвивка.

 2.   iponemac dijo

  Здраво,

  Постојат многу подобри опции на порталите кои вообичаено веќе создадоа футроли за iPhone. Многу подобар дизајн и тие ме убедуваат многу повеќе во однос на цената. Овие офицери воопшто не ги сакам. Поздрав!

 3.   Хочи75 dijo

  Да се ​​отстрани капакот на 5-те не чини толку многу: прво едниот, а потоа другиот агол. Поестетски е и повеќе штити

 4.   Ксавиер dijo

  Случајот со 5S е многу подобар и воопшто не е непријатен при поврзување на телефоните или кабелот за осветлување. Имам футрола за iPod Touch 5 иста како онаа за iPhone 6 (освен што е отворена и одозгора) и многу безаштитена, еднаш паднав и ми дупна.

 5.   Ксавиер dijo

  Слушалки *

 6.   Пипо dijo

  Кожното куќиште дизајнирано од Apple за iphone 5s е со огромен квалитет, пред да одлучам да купам, го замолив продавачот и се обидов да ја изгребам неговата површина за да проверам дали е можно губење на бојата или брзо влошување, не беше така. Постои точка да се потенцира, во овие мобилни случаи, над боите и формите е допирот, да, сензацијата што се доживува при ракување со неа и во оваа смисла е неспоредлива. Сакате навистина да чувствувате квалитетен телефон, како iPhone, во ваши раце, користете го без футрола, почувствувајте го како што е дизајниран, финишот и чувството што ги нудат овие телефони се длабоко анализирани однапред и се суштински дел од секој модел. Очигледно треба да го заштитите од случајно паѓање и затоа прибегнуваме кон заштитна обвивка, но обидете се да ја цените дискутираната точка.
  Лошото што го најдов е невозможноста за поврзување на приклучок од 3.5 мм, освен оној што се користи во слушалките на iPhone, тесниот отвор на куќиштето не дозволува друг таб, ист кога го поврзувате со приклучок, било од цепелин Воздух или кој било друг, капакот мора да се отстрани бидејќи не може да стапи во контакт, се чини дека овие негативни точки се поправени со понискиот рез што го нудат новите капаци.
  Со почит