Книга за iPhone 11 Pro Max: подобрување на класиката

Тоа е класика која се враќа секоја година во овој момент со својот уникатен дизајн, својот највисок квалитет и својата беспрекорна презентација, како што тоа го прави Дванаесет Југ во секој од производите што ни ги нуди веќе десет години, исклучиво за производите на Манзана . Но оваа година овој случај со паричник BookBook доаѓа со неколку подобрувања што решаваат две од главните (би рекол само) „но“ на овој необичен капак со дизајнот на книгата.

Дванаесет Југ ја ажурираше футролата BookBook за новите модели на iPhone, од 11 до 11 Pro Max, но исто така додаде магнетно затворање што ќе го задржи капакот фиксиран, а сега внатрешната кутија за iPhone лесно се одделува од надворешната кутија благодарение на некои магнетни куки. Ние ја тестиравме футролата BookBook за iPhone 11 Pro Max и ова се нашите впечатоци.

Дизајн кој не останува незабележан

Дизајнот на оваа кутија за iPhone генерира одговори од секаков вид кај кој и да го види за прв пат. Дванаесет Југ ризикува многу со оваа Книга, но ако го лансира овој модел од година во година откако Епл го претстави iPhone 4, тоа ќе биде за нешто, а го има и на располагање за iPad и MacBook. Достапно во кафеава и црна боја, ги имитира книгите од минатото со златните букви на 'рбетот и стариот дизајн. Оваа „книга“ што го опфаќа вашиот iPhone ќе го заштити во 360º.

Куќиштето е изработено од врвна кожа, која нуди многу пријатен допир и гарантира стареење, кое далеку од расипување на куќиштето, ќе му даде личен шмек што ќе го направи уште поубав. И оваа година вклучува магнетно затворање што го прави предниот капак да остане затворен., една од главните дефекти што ги имаа претходните модели.

Книгата Книга е составена од два дела: надворешниот капак и внатрешниот капак што се споени магнетно, овозможувајќи им да се одделат и спојат за само една секунда. Фиксацијата помеѓу двата дела е многу безбедна, не треба да се плашите од случајно раздвојување. Еден детал за кој Дванаесет Југ се погрижи многу е внатрешната обвивка. Можеше да падне во грешка да направам едноставна, грда футрола, како и другите модели на пазарот, но тоа не е брендот на куќата. Внатрешната пластична обвивка го покрива грбот во иста кожа како и остатокот од куќиштето BookBook, така, ако го одделите вашиот iPhone од остатокот на случајот, ќе продолжите да го имате iPhone заштитен со случај што ќе одговара.

Паричник и прекривка

Во никој случај не е тенок случај, напротив. Но, куќиштето BookBook не е само корица, тоа е исто така паричник што може да носи четири картички и има простор за сметки и билети. Ако мислиме дека станува збор за навлака што ни овозможува да го оставиме паричникот дома, бидејќи неговата големина не изгледа толку голема. И, ако во кое било време не ве интересира да ја носите целата облека, за секунда го одделувате вашиот iPhone и оставете го остатокот дома или во автомобилот.

Просторите за картичките се доволно големи за да може лесно да ги вметнувате и отстранувате, освен долниот што не е толку удобен. Бидејќи е транспарентен, вториот ќе го резервира за DNI или која било друга лична карта што треба да ја претставиме без да мора да ја извадиме од нејзиниот слот. Во останатите слотови нема да имате проблем со вметнување или отстранување на кредитни картички. Постои и џеб што ви овозможува да вметнувате сметки, билети и сл.

Она што не можеме да го сториме е да го наполниме уредот со вклучена целата футрола. Haveе мора да го отстраниме iPhone со неговиот случај од остатокот на случајот и така натаму нема да имаме проблем да користиме никаква компатибилна основа за безжично полнење. Јас инсистирам, тоа не е ни најмал проблем затоа што тоа е маневар кој тешко ќе трае секунда. Покрај тоа, за време на тоа што го тестирав, кога стигнав дома, тоа беше маневар што го направив веднаш штом влегов, оставајќи ја надворешната кутија на влезот и iPhone со футролата во џеб.

Не можеме да заборавиме на друга карактеристика на овој случај: може да се користи како држач за прикажување мултимедијална содржина. Со едноставно движење можеме да го поставиме нашиот iPhone во совршена позиција да уживаме во нашите омилени серии, па дури и да играме со контролното копче поврзано преку Bluetooth.

Мислење на уредникот

Кога некој ќе ја види кутијата BookBook, ќе погледне директно во неговиот необичен дизајн, но тоа не може да го скрие одличниот квалитет на материјалите, огромната заштита што ја обезбедува на вашиот iPhone и разноврсноста што ја има, бидејќи може да се користи како паричник за картички и сметки, и како штанд за уживање во мултимедијална содржина. Оваа година додава и магнетно затворање што го држи затворен, и можност за одделување на двете парчиња од куќиштето во секунда благодарение на магнетите што ги вградува. Тешко е да се најде повеќе разноврсна кутија за нашите уреди со овој квалитет. Е достапен во кафеава и црна боја за 69 € на Амазон (линк)

Книга
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
69
 • 100%

 • Книга
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • квалитет
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Премиум материјали и дизајн
 • Магнетно затворање
 • Две парчиња кои лесно се раздвојуваат
 • 360º заштита

Contras

 • Гломазна

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.