Кожа и заштита на вашиот iPhone со Номад

Со цените што се ракуваат во моментот на каква било поправка на нашиот iPhone, заштитата на нашиот паметен телефон е од суштинско значење. Да, неговиот дизајн е штета што мора да биде скриен, но подобро безбеден од жал. Она што можеме да го сториме е да го заштитиме, но барем направете го тоа со добар вкус, и ништо подобро од добра кожна футрола за тоа.

Nomad ни ја нуди својата класична Rugged Case, со заштита од падови комбинирајќи кожа со највисок квалитет со рамка TPE, сите со одлични завршетоци кои го облекуваат нашиот iPhone како што заслужува. И сега ни го нуди и Active Rugged Case, со кожа Heinen која се спротивставува на вода и има помодерен и спортски изглед.

Номад груб случај

Таа е една од класичните случаи на Номад, достапна за претходните модели на iPhone и секако исто така и за новите iPhone 11 и 11 Pro оваа година. Кожата Хориун е гаранција во однос на издржливоста и има навистина пријатен допир. Неговиот изглед е многу врвен, а финишките на куќиштето се толку добро згрижени, со линија на спојување помеѓу кожата и браникот што е практично незабележлива, што скоро заборавате дека го криете прекрасниот дизајн на iPhone Pro.

Тајната е во комбинацијата на материјали: поликарбонатно тело, браник TPE и кожа Horween на целиот заден дел на куќиштето, оставајќи го ентериерот со слој од микрофибер кој ќе ја заштити нежната стаклена површина на вашиот iPhone. Со ова добиваме комплет што ќе го заштити вашиот iPohen од паѓања до два метри во висина, благодарение на браникот што ја покрива целата рамка, вклучувајќи го и долниот дел каде што се звучниците и приклучокот Lightning.

Оваа груба футрола не додава премногу дебелина на вашиот iPhone, иако не е најтенка, за возврат ги штити и тројната леќа на задната камера и на екранот со тоа што има раб што излегува или доволно за да можете да го поставите на која било површина без страв од гребење на екранот. Друг многу важен детал се копчињата, кои имаат груба површина што ги идентификува на допир и тие се притискаат многу лесно, одржувајќи го „кликот“ на притискањето. На дното, десно во процепите на звучникот и микрофонот, наоѓаме два стега каде можеме да поставиме лента за зглобот или вратот.

Активен груб случај

Другиот случај што Номад го лансираше специјално за новите iPhone 11 и 11 Pro е Active Rugged Case, кој ги споделува со претходниот сите спецификации во однос на квалитетот на материјалите, заштитата од падови и завршувања. Но, таа има поинаква кожа: водоотпорна кожа од Хајнен. Тоа е прилично чудна кожа, чиј изглед не наликува на конвенционална кожа, барем онаа што сме навикнале да ја имаме во мобилни футроли, дури и не „мириса на кожа“, но да, има фантастичен допир.

Уште полошо, не греши, не станува збор за случај што додава отпорност на вода на вашиот iPhone, но самиот случај е отпорен на вода. Тоа е, кожата нема да се расипе ако ја навлажнете, но вашиот iPhone е сигурен дека ја има истата заштита од течности што ја има без куќиштето, не додава ништо дополнително. Лично, случајот ми се допаѓа најмногу од двајцата, Ми се чини помодерен и поспортски изглед, иако ова е многу лично мислење.

Мислење на уредникот

Постојат многу заштитни футроли, исто како и кожните футроли, но не толку многу што нудат изглед на кожа и голема заштита, а уште помалку што прават со резултатот од овие Nomad Rugged Case и Active Rugged Case. Две многу слични корици, но со различни кожи кои даваат различни резултати. Покласичен (Rugged Case) достапен во кафеава и црна боја и помодерен (Active Rugged Case), отпорен на вода и достапен во мока и црна боја. И двата случаи се достапни за 49.99 УСД на веб-страницата Номад (линк) И Rugged Case е достапен на Macnífic за 42,99 € (линк) во двете бои, се надевам дека наскоро ќе го имаат и моделот Актив.

Номад груб случај
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
42,99
 • 100%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Премиум кожа
 • Водоотпорен
 • Висока заштита
 • Премиум дизајн

Contras

 • Додадете дебелина

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.