Кожна кожа Mujjo, квалитетна кожа за вашите iPhone XS и XS Max

За мене ефектот што се постигнува со добра кожна футрола на вашиот iPhone може да го компензира чувството дека криете нешто што треба да го научите. Да, нема ништо како да го носите вашиот iPhone гол и да можете да уживате во неговиот стаклен грб или во допирот на полиран челик на рамката, но исто така не е лошо да го замените тоа чувство за допир на квалитетна кожа.

Муџјо е еден од брендовите што нè навикна да им нудиме на секоја генерација на iPhone своите одлични квалитетни футроли, со елегантни и разноврсни дизајни. Овој пат имаме две големини за облекување на iPhone XS и XS Max, секоја исто така со два различни модели, со слот за картичка или не. Ние ги тестиравме и ви ги покажуваме.

Премиум кожа со целосно природни бои за изградба на заштитни футроли што ќе ви претставува задоволство да ги носите на вашиот iPhone. Во случај на модел со држач за картичка, ќе видите и шевове на кожата. Куќиштата се совршено прилагодени на двете големини на iPhone XS, и 5,8 и 6,5 инчи, со фотоапаратот совршено прилагоден на дупката во куќиштето и страничните копчиња достапни без да забележите дека имаат помал одговор, како што е случајот со другите слични производи. Случајот го изложува дното на iPhone, така што и микрофонот и звучникот и приклучокот Lightning се изложени. Очигледно е компатибилен со безжично полнење, така што можете да продолжите да го користите вашиот компатибилен Qi полнач.

Внатрешноста на футролата е изработена од микрофибер во иста боја како футролата и ќе ги заштити нежното стакло и челик на вашиот iPhone. Структурата на случајот е крута, затоа не треба да се грижите за нешто што ми се случило со други кожни футроли, како што е дека со текот на времето тие попуштаат и не се вклопуваат и во мобилниот. Рабовите на футролата излегуваат доволно напред, така што ќе можете да го поставите вашиот iPhone со лицето надолу, без страв од гребење на стаклото.

Она што најмногу ми се допаѓа кај овие кожни навлаки е што времето не ги расипува, туку токму спротивното. Со ракување, тие ќе станат изгребани, подигајќи осветленост во некои области и затемнувајќи во други, постигнувајќи „користен“ изглед кој изгледа навистина добро. на овој производ. Она што во други случаи предизвикува желба да ги промени, во овие случаи ги тера да стекнат „уникатен“ допир што ги прави колку повеќе ги имате, толку повеќе ги сакате. Секоја боја што ќе ја изберете (сина, кафеава, зелена или црна) ќе се прилагоди поинаку.

Двете големини на ракавите се достапни со опција за држач за картички. Овој мал џеб на задниот дел од случајот одговара на една или две кредитни или лични карти. Марката вели дека до три, според мое мислење, не би поставила повеќе од две. Тоа е одличен начин да ги носите физичките кредитни картички со вас, во случај да немате Apple Pay или ако сте од оние претпазливи кои сè уште не веруваат дека сите читачи на картички во вашата област се компатибилни. Или земете ја вашата лична карта и на тој начин заборавете на паричникот целосно дома. Вашиот мобилен телефон, клучевите и ништо друго во џебовите.

Мислење на уредникот

Муџјо секоја година е една од брендовите на случаи што е верна на лансирањето на новиот iPhone. Неговите класични кожни футроли, со или без држач за картички, се одлична алтернатива на куќиштата на Apple, со ист квалитет и уште поголема разновидност, овозможувајќи ви да ги носите картичките со вашиот мобилен телефон. Ако сакате кожни футроли за вашиот iPhone Нема да најдете такви што го подобруваат квалитетот на случаите во Муџјо, дури ниту на Apple, а нивната цена е значително пониска од овие. Навлаките на Муџјо може да се најдат на нејзината официјална веб-страница (врска) со попуст од 20% доколку го користите кодот WINNING и со бесплатни трошоци за испорака од 69 €. Ги имате и во онлајн продавници како што се Macníficos, со цени кои варираат во зависност од големината и моделот и се достапни во црна, кафеава и сина боја.

 • Кожна футрола за XS без држач за картичка: 29,99 (црна и кафеава) (линк) 39,99 € (сино) (линк)
 • Кожна футрола за XS со држач за картичка: 36,99 € (црна и кафеава) (линк)
 • Кожна футрола за XS Max без држач за картичка: 44,99 € (линк)
 • Кожна футрола за XS Max со држач за картичка: 49,99 € (линк)
Кожено куќиште Муџо
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
29,99 a 49,99
 • 100%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Квалитет на материјали и врвни завршетоци
 • Одличен допир
 • Тие се подобруваат со текот на времето
 • Допир и чувствителност на копчињата недопрени

Contras

 • Тие го оставаат целиот долен дел непокриен

Галерија со слики

Добрите

 • Квалитет на материјали и врвни завршетоци
 • Одличен допир
 • Тие се подобруваат со текот на времето
 • Допир и чувствителност на копчињата недопрени

Contras

 • Тие го оставаат целиот долен дел непокриен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.