Кожата на iPhone 6s сега има (ПРОИЗВОД) ЦРВЕНА верзија

 

кожа-футрола-iPhone-6s-плус-црвена Вчера во понеделникот Apple го лансираше (ПРОИЗВОД) ЦРВЕНА кожена кутија iPhone 6s и ќе биде достапен за испорака за приближно 24 часа. Во септември немаше кожна верзија на „црвениот производ“, што има своја причина да се бори против СИДА-та во Африка, што можеби беше изненадување. Сепак, црвените кожни футроли имаат тенденција да бледнеат побрзо од другите куќишта, што ги прави да изгледаат помалку од добро и можебиApple бара начин како да ја задржи црвената боја во кожното куќиште подолго.

Ако барате кожна кожа од црвена боја за вашиот iPhone 6 или iPhone 6 Plus, ова е единствената што ја имате на располагање. Од лансирањето на iPhone 6s и iPhone 6s Plus, веќе нема достапни футроли за iPhone 6, за кој се сеќаваме дека е десетинки од милиметар помал од новите модели и по својата висина, ширина и дебелина. Ова може да биде позитивно за сопствениците на iPhone 6 / Plus, бидејќи понекогаш малку нè чини да го ставиме iPhone во кожна футрола.

Во однос на цените, и како што се очекуваше поради неговата поголема големина, футролата за iPhone 6s Plus има повисока цена од вообичаениот модел, со тоа што кожното куќиште останува на 59 евра. за iPhone 6s Plus и 55 евра за кожна футрола iPhone 6s. Се разбира, како и сите производи на „Епл“, овие кожни футроли не се ефтини, па можеби вреди да се бараат алтернативи од трети страни. Со написите за ЦРВЕН ПРОИЗВОД, моето срце е поделено помеѓу официјален производ што помага во борбата против СИДА-та за повисока цена и неофицијален производ за пониска цена. Земајќи го предвид минатото на црвени кожни футроли, ако изберев црвена кутија, ќе се држев до силиконската.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.