Коза симулатор, бесплатно за ограничено време

Една од игрите што најмногу привлече внимание поради оригиналноста што стигна до App Store во последните неколку години е Goat Simulator, кој, како што покажува неговото име, е симулатор во кој влегуваме во улога на коза, коза што ние треба да се движат по теренот, така што тие ќе го прават она што го прават козите: уништуваат сè што е на патот. Механиката на играта, станува монотона особено ако заглавиме во некој дел од играта, но генерално ако сакаме оставете малку да испариме и поминете некое време разбирање на играта ја исполнува својата функција на повеќе од задоволителен начин.

Како што можеме да прочитаме во описот на играта «Симулаторот на кози е пред да предизвика што повеќе уништување со тоа што ќе биде коза. Тоа е споредувано со игра на уметничко лизгање во старо училиште, само наместо да си скејтер, ти си коза и наместо да правиш трикови, се оптеретуваш на себе. Кога станува збор за козите, дури и небото не е граница, бидејќи можеби ќе успеете да го поминете благодарение на некој проблем и да ја срушите играта “.

Инвеститорот на игри тврди Goat Simulator е глупа игра, што е, и да бидам искрен препорачуваме да ги инвестираме нашите пари во друга игра, но таа е достапна за бесплатно преземање за ограничено време, можеме да ја искористиме оваа понуда за да видиме колку е глупава и чудна игра во дека играме улога на деструктивна планинска коза.

Карактеристики на симулаторот на кози

 • Можете да бидете коза
 • Добијте поени за уништување работи: покажете им на пријателите дека сте алфа коза
 • Милиони бубачки! Willе ги отстраниме само грешките што предизвикуваат пад на играта; сè друго е смешно и ќе го исфрлиме
 • Физика која предизвикува непријатни и чудни движења цело време
 • Сериозно, погледнете го вратот на козата
 • Можете да бидете коза

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.