Колку време е потребно за iPad Pro целосно да се наполни?

литиум-батерија

Новиот iPad Pro веќе неколку дена е меѓу корисниците. Со процесор A9X, 4 GB RAM меморија и неверојатна густина на пиксели iPad Pro го одржува истиот век на траење на батеријата од сите модели што му претходеле, што е околу 10 часот. IPad Pro доаѓа со полнач од 12 W и покрај тоа што има поголем капацитет на батерија од неговите помали браќа и сестри. Полнењето на iPad е една од задачите што сме принудени секогаш да ги извршуваме навечер поради големото време што е потребно за целосно полнење. 

Според податоците дадени од „АрСтехника“, која го стиснала уредот до максимум, Времетраењето на целосното полнење на iPad Pro може да ни одземе од четири до четири и пол часа, сè додека ние не правиме никаква употреба на уредот, бидејќи полнењето ќе трае уште подолго. Отпрвин тоа трае четири часа или повеќе не е проблем, сè додека го полниме ноќе, но проблемот доаѓа кога ќе ја потрошиме батеријата и треба да ја наполниме или на аеродром или во хотелска соба за да можат да продолжат да го користат постојано.

Со овие податоци, за да можеме да наполниме една четвртина од батеријата ни треба барем еден час, без да ги искористиме и да ги деактивираме сите врски со активирање на режимот на авион. Според iFixit, iPad Pro батеријата е 3,77 v со 10,307 mAh додека помалиот претходен модел интегрира батерија од 7.340 mAh со напон од 3,76 v. Curубопитен факт за овој iPad Pro е должината на кабелот што Apple го вклучува со уредот, сличен на оној обезбеден со Apple Watch, но нешто пократок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.