Колку ќе чини iWatch на Apple кога ќе започне?

IWatch цена на Apple

За тоа кој ќе биде starвезден додаток на Купертино во текот на 2014 година, долго се зборуваше. Уште повеќе кога неговите ривали не престануваат да се зголемуваат на пазарот. Сепак, како и скоро сè што треба да се направи со Apple, скоро сè во врска со тоа се чува во тајност. iWatch. И, токму тоа да се заштедат толку многу информации е непријатно за некои аналитичари кои оваа недела одлучија да го прекинат молкот и да се обидат да приближат колкава ќе биде цената на цената. Apple iWatch кога е објавен.

Логично во цената на јаболко паметен часовник Factorsе влезат во игра многу фактори, бидејќи покрај оние што се поврзани со сопствениот каталог на компанијата, ќе бидат земени предвид и трошоците за производство, како и тековниот опсег на цени во кој работи конкуренцијата.

Колку ќе чини iWatch на Apple кога ќе започне?

Јасно е дека она што го запрашавме, да бидеме прецизни со децималите, можеме да го увериме само со соопштение за печат или настан за презентација од самиот Apple. Но, бидејќи тоа ќе биде сè додека не пристигне денот на лансирање на iWatch, засега ни останува она што аналитичарите во светот на Apple сметаат дека ќе се случи. И иако постојат различни верзии на оваа тема, сите тие истакнуваат дека јаболко паметен часовник нема да чини повеќе од 300 УСД.

Иако за фан на Епл а iWatch по оваа цена Би било одлична вест, сигурно повеќе од една недоверба. Многу аналитичари претпоставуваа дека iPhone 5c ќе биде телефон со ниска цена и никогаш не беше. Токму ако се идентификувате со најнедоверните, имам хипотеза за вас во форма на прашање. Дали мислите дека Apple би продал што е додаток за комуникација со iPhone главно поскап од неговиот itsвезда гаџет во светот на таблетите, iPad Mini?

Токму одговорот на тоа прашање ги натера сите аналитичари да останат со цена под 300 американски долари. Не многу пониско, бидејќи сите се согласуваат дека ќе биде помеѓу 259 и 300 американски долари. Се разбира, читателите кои се во Шпанија не се ни мачат да го извадат калкулаторот. Веќе знаеме дека Apple ја применува паритетот на евро-долар, што се преведува, ако сè е потврдено, во a iWatch на 300 евра.

Повеќе информации - Неверојатен iWatch концепт со закривен дисплеј


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Joseозе Боладо dijo

  Мислам дека iwatch ... Тоа е само гласина и дека нема да излезе на виделина! Искрено, сметам дека е срање да носам часовник како потсетник за известување и сл. Кога веќе го имаме iPhone за тоа и нема да користите часовник за да повикате или да видите СМС, итн. Кога можете да го направите тоа директно од iPhone и многу побрзо.Навистина го гледам апсурдно! Освен тоа, не би платил 300 евра или гомна за тоа срање! Подобро е да иновираат и да извадат нешто што вреди .. Како на пример iPhone 6 од 4,7 или 5,5 инчи според гласините .. Тоа би било интересно.

  1.    анонимен dijo

   ХАХА Хозе гласините се темелат на премногу работи, и има многу работи за кои сè уште не се зборуваше, па има толку малку гласини за она што излегува на виделина, вие не знаете како да го видите иновативниот дух на Apple, особено за нови производи, Јасно е дека тој ќе биде синхронизиран со iphone, но тоа ќе биде додаток на овој производ што како принцип ќе биде независен иако секако ако имате iphone / ipad / ipod повеќе од подобро и без сомнение таму ќе бидат нови начини за нови корисници на iPhone, како што е тоа Земете iPhone 6 заедно со iwatch за 700 долари и поскапете го одделно, тоа би била добра стратегија. Кук веќе ни рече дека има неверојатна работа за оваа година и дека компанијата ќе достигне високо, ако е вистина.

   Не се збунувајте околу цената, бидејќи тие ставаат сафир, соларно полнење итн., Тоа може да нè чини 400 долари

  2.    Серхио Мартинез dijo

   Па, јас сум тука, тука е ………… ..http://www.apple.com/mx/watch/gallery/

 2.   Ангел dijo

  Се надевам дека ќе излезе наскоро затоа што би бил добар додаток на iPhone, би било поудобно само да го погледнете зглобот и да ги прочитате вашите пораки и мислам дека ќе му стават екран од сафир затоа што таму се наоѓаат на зглобот се повеќе можности за удари, кршење и гребење и што се однесува до цената мислам дека ќе чини помеѓу 300 и 400 евра
  Со почит