ColorWave ни овозможува да ја прилагодиме бојата на нашите AirPods меѓу 58 сорти

Ако сте ги купиле AirPods, веројатно е дека ќе го претпочитавте тоа беа достапни во друга боја освен вообичаената бела боја на слушалки од Apple. Во претходни прилики ви покажавме различни концепти што AirPods ни ги понудија во џет-црна завршница, боја што триумфираше меѓу многу корисници и покрај критиките што првично ги добиваше за можна деликатес до триење или гребење. Но, ако сеуште не сме ги купиле, а согледување на моменталната достапност е многу веројатно, можеме да ги купиме директно од компанијата ColorWave, која штотуку ја објави услугата за прилагодување на AirPods преку Твитер, прилагодување што треба да го избереме од 58 различни бои .

На веб-страницата на компанијата ColorWave можеме да избереме од 58 различни бои. Двата AirPod не мора да имаат иста боја, но можеме да избереме така што секој од нив има различна боја. Покрај тоа, можеме да избереме и дали сакаме финишот да биде сјаен со моделот Jet Black или во не-сјаен финиш како мат. Меѓу достапните бои, можеме да избереме од широк спектар на црвени, портокалови, зелени, сини, розови и сиви, а исто така имаме можност да избереме помеѓу цврсти или метални бои.

Плус исто така Тоа ни овозможува можност да ја обоиме кутијата каде што се полнат AirPods, во иста боја или различна од онаа на AirPods. Цената на овој процес е 289 американски долари, и логично за таа цена се вклучени AirPods. Ако сакаме да се обои и приклучокот за полнење, ќе мора да платиме уште 30 УСД, со што вкупната сума треба да се плати на 309 УСД, преголема цена што не мислам дека сите loversубители на прилагодувањето се подготвени да ја платат. Во моментот на мрежата не се појавува можност да можеме да ги испраќаме нашите AirPods за процесот на сликање, но веројатно е дека со текот на времето тоа ќе биде.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.