IPhone 6 поставен за помалку од 12 американски долари

игри-очила-iPhone-ефтин

На пазарот можеме да најдеме неколку комплети леќи за нашиот iPhone составени од широк агол, рибино око и макро. Благодарение на овие три прилагодливи леќи на нашиот iPhone Можеме да започнеме во фасцинантниот свет на фотографија без да треба да се најде добра среќа на пакет леќи кои често надминуваат 100 евра и што може да доведе до тотална фрустрација откако ќе ја инвестирате

Ни нуди комплет за леќи VicTsing 3-во-1 мирно око од 180 степени, широк агол 0.65x и макро леќа да може да ги сликаме најинтересните детали за нас. Цената на оваа игра е толку ниска што можеме лесно да ја освоиме без страв да потрошиме голема сума пари на слична игра, а потоа да мораме да се вратиме или да свириме во фиока, бидејќи искуството не беше задоволувачко допаѓа.

Комплетот ги вклучува трите споменати цели заедно со соодветниот клип за да го прикачиме на нашиот уред. Овој клип има неколку гумени точки за да не оставаат трага на нашиот уред додека ги користиме. Исто така, има опсег од 40 mm за да може да го премести во различни позиции или да го смени за да го користи во предната камера на нашиот уред за да изврши спектакуларни макроа.

Заградата каде што се прикачени леќите се произведува во синкав алуминиум за да се зголеми дифузијата на светлината и клипот направен од нелизгачка гума ќе не заштити од какво било триење со нашиот уред кога го користиме. Овој комплет е достапен само во Амазон за цена од 12 долари, на што ќе треба да ги додадеме трошоците за испорака, но за таа цена, не треба да размислуваме многу ако навистина бевме заинтересирани да започнеме со фотографија барем некое време, барем засега, со iPhone 6.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   mcbot dijo

  навистина е штета што овие производи и многу други не се пласираат во Аргентина

 2.   Ссссс dijo

  Окото на „мирот“?

  1.    mcbot dijo

   не ги добиваш во Аргентина

 3.   Родри dijo

  Само што го купив на Амазон Шпанија. Но, не овој модел, поевтин

 4.   Дулукс dijo

  Каков модел mcbot?

  1.    Мекбот dijo

   И мислам дека со оној од 12 американски долари, дулукс би одел добро