Apple конечно ги лансираше iOS 14, iPad 14 и watchOS 7

iOS 14

По неколку часа сомнежи и нерви, долго очекуваните ажурирања конечно почнаа да пристигнуваат на нашите уреди. Ние секогаш сме навикнати да примаме нови надградби од Apple во 19:00 часот по шпанско време.

Не се согласуваме дека понекогаш, поради проблеми и логично заситување на серверите на компанијата, тие можат да се појават нешто подоцна од времето на лансирање, но тоа не е вообичаено за доцнат три часа како што само се случи.

Apple штотуку ги објави iOS 14, iPadOS 14 и watchOS 7, најновите ажурирања на оперативниот систем дизајнирани за iPhone, iPad и Apple Watch. Како и со сите надградби на софтверот на Apple, сите три може да се преземат бесплатно. iOS 14 е достапен на iPhone 6s и понов, додека iPadOS 14 е достапен на iPad Air 2 и понов.

WatchOS 7 е компатибилен со сериите 3, 4 и 5. Серијата 6 веќе доаѓа со watchOS 7 инсталиран од фабриката. Важно е да запомните дека за да инсталирате watchOS 7 на вашиот Apple Watch, iPhone-от со кој е поврзан вашиот часовник, мора претходно да се ажурира на iOS 14.

Дури и ако се обидете да инсталирате watchOS 7 од вашиот Apple Watch, нема да можете да го направите тоа ако вашиот iPhone не е ажуриран на iOS 14. Така, вооружете се со трпеливост и започнете со iPhone.

Без да се знае причината, ажурирањата Тие не пристигнаа во нашата земја до 22:00 часот.. Не знаеме дали доцнењето е глобално или Apple ги ослободува по зони за да не ги засити серверите со милиони преземања што ќе се случат во следните неколку часа.

Факт е дека по долго чекање, и последоватената врева на социјалните мрежи без да знаеме многу добро зошто овие ажурирања не стигнаа до нас, веќе се достапни на нашите уреди. Сигурен сум дека повеќе од еден си легнува доцна вечерва.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рики Гарсија dijo

  Читајќи го насловот што го телепортирав до 2024 година

 2.   Адолфо dijo

  Јас бев во можност да го ажурирам IOS 14 првото нешто вчера, среда, не знам дали затоа што имав бета верзија од порано или од друга причина.
  Едно сомнение, серијата часовници со јаболка 3 Најк ги нема сите тапети што се рекламираат во warchtOS 7, само оној наречен „Артист“ и, патем, воопшто не ми се допаѓа ... тоа е се знае зошто ги нема останатите сфери?
  Благодарам и почит

 3.   Мигел dijo

  Некој има проблеми со Центарот за игри со IOS14, нема да ми дозволи да го активирам; :(

 4.   Хорхе dijo

  Здраво,

  Само што се ажурирав на iOS14 утрово и во моментот на iPhone видов дека специфичните кратенки на апликацијата при користење на Haptic Touch веќе не се, на пример, омилените телефони или врските во прегледникот VNC, компјутерите во WAKE ON LAN ... Можеби апликациите треба да го имплементираат за iOS 14, но во нешто природно како апликацијата „телефон“, не го разбирам

 5.   ennен dijo

  во ред!