Контролирајте го вашиот клима уред од каде било со Sensibo Sky и вашиот iPhone

Сега, кога сме во средина на летото, се цени дека треба да влеземе во куќата или во канцеларијата и дека климатизацијата е вклучена со температурата што ја сакаме. Ова може да изгледа како нешто многу комплицирано да се постигне освен ако немаме кој да го активира и деактивира системот, станува супер едноставна задача со Sensibo Sky и нашиот iPhone.

Всушност, она што овој уред го прави е снабдување со контролата на кој било клима уред, без оглед на марката, и затоа, додека имаме врска со мрежата, можеме да активираме, деактивираме, да ја намалиме температурата, да ја зголемиме температурата извршете го целото управување со климатизацијата или топлинската пумпа лесно и брзо.

Не бара никаква инсталација

Сигурно сите мислите дека уред од овој тип може да бара комплицирана инсталација во нашиот дом, канцеларија или место каде што сакаме да го користиме, не. Инсталирањето на Sensibo е едноставно како преземање, спарување на домашен WiFi и следење на чекорите за конфигурација на апликацијата што ќе ги најдеме во App Store. И, дали Сенсибо Скај, она што го прави откако ќе се поврзе со кој било излез во нашата куќа и го конфигурира, треба да дејствува како далечински управувач на воздухот, од кој било вид и марка климатизација.

Компатибилен е со iOS, Android, Amazon Alexa и Google Assistant

Компатибилноста на овој уред е навистина широка и му нуди на корисникот можност за контролирајте го времето од кој било iOS, уред со Android, преку Google Home или Amazon Alexa. Од друга страна, важно е да се напомене дека ова не е производ компатибилен со HomeKit.

На кратко, тоа е совршена опција за едноставен начин да имате целосна контрола на климата од каде било и во кое било време. Ние ја оставаме врската за купување на ова Сенсибо Скај на Амазон, која сега има цена од 99 евра

Мислење на уредникот

Во овој случај можеме да ја потенцираме едноставноста на употребата, колку е лесно и едноставно да го конфигурирате Sensibo и удобноста што овој gadget ни ја дава за да контролираме секаков вид или марка климатизација и топлински пумпи. Без сомнение за цената што ја има е одлична и е навистина корисно да се намали потрошувачката на енергија во нашиот дом, работа или слично.

Сенсибо Скај
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
99
 • 100%

 • Сенсибо Скај
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Функционалност
  Уредник: 95%
 • Инсталација
  Уредник: 95%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Не е потребна инсталација
 • Лесен за користење
 • Прилагодена цена
 • Компатибилност со различни платформи

Contras

 • Не е компатибилен со HomeKit

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Pablo dijo

  Добро попладне: Дали е потребно да имате далечински управувач? Мојот систем за климатизација е вдлабнат во таванот и контролиран од термостат. Благодарам

 2.   маслиново 42 dijo

  Но ... зошто е толку скап овој тип на уреди ??? ... Јас навистина не разбирам ...

 3.   Jordорди Гименез dijo

  Добро Пабло, всушност, врската со опремата за климатизација е преку инфрацрвена, па не сум сигурен дека работи со термостат.

  однос на

 4.   Pablo dijo

  Здраво: Испратив е-пошта до производителот; да видам што ќе ми одговорат.

  честитки

 5.   Хорхе dijo

  За да контролирате со инфрацрвени зраци, имате широкопојасен интернет rm3 по подостапна цена и ги контролирате воздухот, тв, и др. Сè што оди со команда.

 6.   Jordорди Гименез dijo

  Совршен Пабло, веќе ни кажувате што ќе ви кажат

  Честитки!