Користете ги омилените слушалки со конзолите за игри благодарение на овие UGREEN адаптери

Видео конзолите сè уште се еден од оние уреди каде градините се сè уште прилично затворени и користењето на омилените слушалки понекогаш е проблем. Ние ви прикажуваме неколку додатоци на UGREEN со кои можете да ги решите, користејќи ги вашите AirPods со вашиот Nintendo Switch, на пример.

UGREEN ни нуди два различни адаптери за да можат да ги користат нашите слушалки без да се грижат дали се компатибилни со нашите конзоли за игри. Првиот е Bluetooth адаптер кој е поврзан со приклучокот за слушалки на нашиот Nintendo Switch, овозможува истовремено поврзување на два Bluetooth слушалки. Вториот е адаптер USB во приклучок што ни овозможува да ги поврземе слушалките со USB на прекинувачот, PS4 или компјутерот со истовремен влез и излез на аудио.

Bluetooth адаптерот за Nintendo Switch и Switch Lite е фантастична идеја за оние од нас кои сакаат да играат додека патуваат, особено ако тоа го правиме заедно. AirPods или која било друга слушалка со Bluetooth станува совршен додаток за уживање во нашите игри без да ги вознемирувате другите, и ако играме како двојка, можеме да поврземе два пара слушалки истовремено за да можеме двајцата да уживаме во аудиото.

Адаптерот е многу мал и лесен, тој се вклопува во истата торба за транспорт што ја имаме за прекинувачот без да зазема многу простор и се полни преку USB-C, што е голем успех да можете да го користите истиот кабел за полнење на Прекинувач. Со два часа полнење ќе имаме до шест часа автономија. Не успеав да ги проверам шест часа влечење, но успеав да го направам тоа неколку пати, а автономијата мора да биде многу близу до таа бројка дадена од производителот. Конфигурацијата е многу едноставна, само треба да го спарите уредот со нашите AirPods и voila, тој е сместен во приклучокот за слушалки на конзолата за игри и можете да играте. Кога е поврзан со приклучокот, тој го остава слободниот USB-C на прекинувачот да го наполни додека играме.

Единствената негативна точка на овој адаптер е тоа што не дозволува аудио влез, односно може да ја слушате само играта, но не користете го микрофонот на слушалките за да зборувате, срамота. Дизајнот и боите се специјално дизајнирани да се комбинираат совршено со Nintendo Switch, а неговото работење е повеќе од правилно, без заостанување што сте можеле да го цените во однос на аудио и видео играта. Јас не користам футрола на мојот Siwtch, но мислам дека дури и тенок случај ќе биде компатибилен со овој додаток. Не е компатибилен со Sitch поставен на неговата оригинална основа. Неговата цена е 25,99 € на Амазон (линк). Исто така, ако го користите кодот AW9EVMP9 ќе имате попуст од 2,60 €.

Вториот додаток е адаптер USB за приклучок што ни овозможува да го слушаме звукот на нашиот компјутер, Mac, Nintendo Switch (во неговата основа), PS4 итн. Тоа е многу едноставен уред, сличен на кој било друг вид на USB адаптер, што можеме да го пренесеме насекаде и на кој не му треба никаков вид конфигурација. Ние го поврзуваме со USB порт на нашиот компјутер или конзола за игри и ги поврзуваме нашите жични слушалки со приклучокот. На овој начин можеме да ја слушаме содржината што се репродуцира на компјутерската или конзолата за видео игри, а исто така можеме да продолжиме да го користиме микрофонот, бидејќи тоа овозможува пренос на аудио во двете насоки. Неговата цена е 13,99 евра на Амазон (линк) Доколку го купите заедно со Bluetooth адаптерот за Switch, директно ќе добиете 10% попуст.

Патем, ако сакате да имате информации за сите ЗЕЛЕНИ попусти и промоции, можете да ги видите на нивниот телеграмски канал (линк)

ЗЕЛЕН аудио адаптери
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
13,99 a 25,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Намалена големина
 • Едноставно поставување
 • Добри перформанси

Contras

 • Bluetooth адаптерот не дозволува користење микрофон

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.