Користете го вашиот iPhone со квалитетни и елегантни нараквици благодарение на Муџјо

Мујо-09

Многу пати кога барате додатоци компатибилни со нашиот iPhone се чини дека тие се во спротивност со квалитетот и елеганцијата, а најдобриот пример за тоа се ракавиците за да можеме да го користиме нашиот паметен телефон на улица кога студот притиска. Лоши материјали, ужасни дизајни со врвовите на прстите со различна боја од останатата ракавица и излитени завршетоци. За среќа, не мора да биде така и Мујо го прикажува со одличната палета на ракавици компатибилни со екранот на допир на нашиот паметен телефон. Има кожни и памучни нараквици, и во двата случаи квалитетот и добриот дизајн ги прават совршен подарок за овој Божиќ.

Еднослојни нараквици за допир

Мујо-12

Ова беше мојот избор при купување на ракавици минатата година. Сакав некои ракавици да ги користам секој ден, но не како оние што ги наоѓате во продавниците "Тодо а 100", со квалитетни материјали и дизајн кој не врескаше „носам ракавици за да можам да го користам мојот iPhone“. Одлуката не можеше да биде поуспешна затоа што покрај совршено исполнување на нивната мисија да можат да го користат мојот iPhone на улица, моите раце беа добро заштитени, а со текот на времето, како што можете да видите на фотографиите, тоа е тешко биле забележани од нив, дека Тие сè уште се во совршена состојба за оваа зима.

Мујо-16

Волната во комбинација со испреплетен материјал што е она што овозможува користење на екранот се материјалите што се користат за овие ракавици, кои исто така имаат мали силиконски топчиња по целата дланка и основата на прстите, така што ќе можете да го држите вашиот iPhone без страв од лизгање. IPhoneе можете да го извадите вашиот iPhone од џеб без најмал проблем и без да мора да ги соблекувате нараквиците.

Мујо-14

Ракавиците се завршени со кожна облога и јамка од истиот материјал што ги прилагодува на вашиот зглоб. Во годинешниот модел, наместо да биде конвенционален затворач, затворачот е магнетски, што го прави поудобно да се отвора и затвора. Неговата цена е многу интересна: 29,95 € и можете да ги купите од нејзината Официјален сајт.

Кожни ракавици за допир

 

Мујо-07

Тука веќе зборуваме за висококвалитетен производ, и очигледно по цена во согласност со него, но дека ќе се за inуби повеќе од еден. Кожните ракавици Муџо се вистинско чудо направено од етиопска кожа од јагниња, и неговиот дизајн на размавта на зглобот му даваат смел и модерен изглед. Апсолутно никој не може да замисли дека станува збор за ракавици што треба да ги користите со вашиот мобилен телефон, затоа што нема ни трошка трага од тоа колку и да ги погледнете.

Мујо-05

Преклопот се затвора со многу удобен магнетски затворач и внатрешноста на ракавиците е наредена во материјал што не ја намалува надворешната кожа: кашмир. Со сето ова, неговата цена не може да биде ефтина: 99,95 €. Но, за момент, заборавете дека станува збор за ракавици да го користите мобилниот и замислете што може да чини еден пар нараквици како оној што го опишувам во која било продавница.

Мујо-02

Презентацијата на овие кожни нараквици Муџјо одговара на нивниот квалитет и цена, да се биде одличен подарок за секого овој Божиќ. Можете да ги купите во вашиот официјална продавница користејќи кредитна картичка или PayPal.

Два пара ракавици и две цени

Очигледно, оној што бара само ракавици за да ги загрее рацете додека оди по улица во зима, веројатно ќе види висока цена од 99 €, но 29,95 € од моделот волна го прави идеален кандидат. Оние кои сакаат врвни кожни нараквици нема да најдат подобар модел од оној на Муџјо. што исто така ќе им овозможи да го користат својот паметен телефон.

Двата модели се многу одговорни кога се користат со екранот на iPhone. Додека пишувањето е незгодно (мачкана мачка не фаќа глувци), отклучување, отворање апликации или извршување на која било друга задача што не бара голема прецизност е совршено можно со нив.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.