Креативен Muvo Mini: водоотпорен мини Bluetooth звучник

креативно муво мини

Оваа недела успеавме да тестираме а нов звучник за Bluetooth од брендот Креатив, ако неодамна можевме да го тестираме Креативниот муво 20 и бевме воодушевени од неговата моќ, денес зборуваме за мал брат, Муво мини, наменета за кујна, бања и базен

И дали последното од Creative е звучник отпорен на вода и прашина, со ниво на заштита IP66, тоа нè уверува да издржиме скоро сè што можеме да и направиме освен потопувањето. Ние му дадовме многу напор и ќе ви ги кажеме нашите впечатоци.

Неопходно е да се започне од основата што Имам џембокс од коска на вилицата дома, (претпоставениот) водечки звучник во овој опсег што опфаќа мали звучници за Bluetooth. Многумина од вас ќе прашаат, дали можете да споредите звучник од 150-200 евра (вилица) со звучник помал од 60 евра (креативен)? Фер е Па, можеби не требаше, но во овој случај, со слична големина „ефтиниот“ звучник победи со огромно мнозинство во секој поглед.

Креативен Муво Мини тоа е звучник помоќен, полесен (285 грама), поевтино и тоа исто така вклучува технологија НФЦ (Се надевам дека iPhone има NFC одеднаш за да го поврзе со допир наместо да оди во поставките) и е водоотпорен. Се поврзува со користење на Bluetooth 4.0 па тешко дека ќе ја потроши батеријата на нашиот iPhone.

Можам да ви кажам сè што можете да видите на официјалната веб-страница на Creative: големина, тежина, Траење на батеријата од 10 часа (кој е наполнет со вклучен microUSB), типот на звучници што ги користи или вКако го подобрувате басот со вашиот пасивен радијатор. Но, она што навистина е важно е како се однесува во реални ситуации што сите можеме да ги имаме во секојдневниот живот.

Звучникот е дизајниран за бања и базен, во затворен простор има многу моќ, а на отворено е повеќе од доволно за да се организира забава каде што има бучава. И покрај малата големина, тој се однесува добро и има добар бас, тој воопшто не изобличува кога ќе ја свртиме јачината на звукот до максимум.

Што се однесува до водоотпорноста, можете да видите на видеото како интензивно го влажниме, далеку од едноставните прскања, и сè уште работи исто, без да влијае на звукот. Исто така, мора да се каже дека отидовме понатаму во потрага по границите на апаратот и, без да го потопиме (што теоретски не би го задржало), го сместивме предниот дел во водата; ако цениме дека звукот е намален бидејќи се разбира, водата останува помеѓу цртежот на говорникот. Веднаш штом звучникот се исуши Врати се во нормала. Ова е ситуација што не треба да се јавува во секојдневниот живот, но еј, можете да го испуштите на влажна површина и не боли да се знае тоа треба да го оставите да се исуши неколку часа така што се враќа на 100% перформанси.

толку многу мини бои

На кратко, звучник мал, идеален за дома и двор, со моќ и повеќе од доволно батерија и за А. цена што го прави незаменлив во овој опсег, 59,99 евра. Достапно во бела, црна, црвена или сина боја.

Купи - Креативна официјална веб-страница


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алберто Хереро (@AlbertoHerrero) dijo

  Изгледа добро за цената што ја има

 2.   Игнасио Морено dijo

  Совршен за моите подводни забави.

 3.   Александар dijo

  добро, би сакал да знам каква моќ има во однос на W, многу ти благодарам