Креаторот на одбрамбената серија Jacејкоб тврди дека првично размислувал да сними филм

бранејќи го Јаков

Defending Jacob е една од најновите серии што стигнаа до стриминг видео услугата на Apple, серија создадена и продуцирана од Марк Бомбак и портретирана од Крис Еванс, Мишел Докери и Јаеден Мартел.

Во интервјуто кое Марк го даде за медиумот „Дедлајн“, Марк наведува дека првата идеја што му паднала на главата кога ја дознал приказната за романот врз кој се темели книгата, тој сметал дека би било одлична опција да ја однесете на кино преку адаптација.

Како и да е, кога го прочита, сфати дека единствениот начин да го донесе на екранот, без разлика дали е голем или мал, оваа приказна беше преку мини серија, тоа веќе ќе му овозможи оди подлабоко во драмата тоа претпоставува дека детето може да биде обвинето за кривично дело исто толку тешко како убиство.

Одбраната на Јаков се базира на истоимен роман објавен во 2012 година од Вилијам Ландај каде што главниот јунак, кого го игра Крис Еванс, е помошник обвинител во Масачусетс, каде живее со сопругата и синот.

Неговиот живот целосно се менува кога во истрагата за убиството на малолетничка, сите индиции укажуваат на фактот дека неговиот син е главен обвинет, принудувајќи го да избере да донесе тешка одлука: доверба во правдата или безусловна loveубов кон неговиот син.

Одбраната на Јаков беше премиерно прикажана на 24 април на Apple TV +. Од денес, достапни се првите 6 епизоди од 8-те кои се дел од оваа минисерија.

Apple ги обнови за уште една сезона сите серии што се моментално достапни на неговиот видео сервис за стриминг. Не знаеме дали откако ќе заврши оваа сезона, Марк Бомбак планира да ја искористи оваа приказна за да создаде спин-оф, идеја што не треба да ја исклучуваме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.