Создадете ваша сопствена дрвена кутија за iPhone со Casetify

случајни обвивки

Casetify понуди, во моментов, една од услуги за прилагодување во најдобар случај за iPhone, iPod Touch и iPad. На платформата ни овозможува создадеме свои дизајни и ги преведуваме во корици изработени од пластика. Сега, квалитетот на овие футроли отиде чекор понапред, бидејќи наоѓаме дрвени модели кои ќе му дадат одлична разлика на нашиот уред. Можевме да го тестираме и резултатот ги оправда нашите очекувања.

Сè што треба да сториме за да дизајнираме случај е да одиме Касетифицирајте, кликнете на посакуваниот материјал и започнете со дизајнирање. Во првиот дел можеме да избереме формат во кој сакаме да ги прикажуваме сликите. Во случај на завршна обработка на дрво, имаме до дванаесет опции, вклучувајќи сфери, срца, плоштади, итн. Во вториот чекор ќе избереме фотографија или фотографии што сакаме да ги снимиме на случајот. За ова можеме да ги користиме сликите што ги имаме на нашата сметка на „Инстаграм“, „Фејсбук“, да ги испратиме директно од нашиот компјутер или да ставиме печат (овој систем може да звучи познат за некои од вас, бидејќи во iPhone News порано зборувавме за Касетаграм , кој сега е преименуван во Casetify).

случајни

Последниот чекор ќе се состои од додадете филтер да ги промените нивоата на бои на вашите оригинални фотографии, за да им дадете похомоген изглед во случај да имате поставено неколку. Од тој момент можете да ја обработите вашата нарачка и за околу две или три недели ќе ја добиете дома.

Исто така, ако користите промо код «УЧИЛИШТЕ» сега, можете да добиете попуст од 20%.

Ако не сте многу добри во дизајнирањето, секогаш можете да изберете да отпечатите една од веќе изработени дизајни од други корисници, достапни во истиот Случајно потврдете ја веб-страницата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.