Создадете позадини со слики на Инстаграм со Волграм

тапети со инстаграм слики

Светот на апликации од App Store И покрај тоа што е прилично комплетен, тој е ограничен во однос на функциите што ни овозможува да ги извршуваме на нашиот терминал за iPhone. Сепак, од време на време има опции кои се обложуваат на прилагодување користејќи ги најактуелните ресурси, и дека на корисниците кои сè уште не уживаат во jailbreak-от, им се допаѓа многу. Нивото на промени не е исто, но нешто е нешто. И во таа линија денес сакаме да разговараме со вас за апликацијата Волграм, со која можете креирајте позадини со слики на Инстаграм.

Веројатно ако сте страствени за социјалните мрежи на фотографии, се чини како фантастична идеја. Иако ако не сте, јас предвидувам дека меѓу карактеристиките достапни во Волграм Вклучува можност за користење на која било слика објавена на Инстаграм дури и без сметка за социјални медиуми. Дали ви се допаѓа идејата? Па, тогаш ќе ви кажеме повеќе за оваа апликација од App Store.

Волграм Не е бесплатна апликација, но нејзината цена во App Store е 0,89 €. Иако врската што ја оставаме на крајот од објавата укажува дека е 1,79 €, вистината е дека инвеститорот мора да применил попуст што не се рефлектира во автоматското снимање што го прави продавницата на Apple. Но, ако кликнете на описната врска, ќе видите дека цената што се појавува е 0,89 €.

Тоа рече, покрај можноста за пласирање каква било фотографија на инстаграм поседувајте тапет или пријатели со само неколку кликнувања, бидејќи тоа го претвора и го зачувува директно на вашиот iPhone или за да можете да пребарувате која било слика од социјалната мрежа со хаштаг или специфично име, во новата верзија достапна на Продавницата за апликации поправи ситни грешки, ги подобри перформансите и сега додава корисен екран за помош за почетници.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Волграм тој е компатибилен со iPhone, iPad и iPod Touch сè додека работат на iOS 7 или повисок.

Повеќе информации - sxCam: апликација за зачувување фотографии во тајност (App Store)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   HD позадини dijo

    Апликацијата е многу добра и полесна со користење на слики во Инстаграм, поздрави