Платното за чистење јаболко е огромен хит! Најблиските испораки за декември

Кога го видовме објавеното објавување на оваа крпа за чистење за MacBook Pro Истиот ден сите мислевме дека Apple н t трола. Крпа од 25 евра или дивокоза за чистење на Mac? Сериозно? Да, Apple го издаде ова ткаенина тивко по настанот на MacBook Pro, AirPods и HomePod mini.

Поминаа нешто помалку од три дена откако беше пуштен во продажба и внимавајте, закажаните термини за испорака на оваа крпа за чистење се помеѓу 7 и 20 декемвриНа Дури ниту iPhone нема да ги има овие очекувани датуми за испорака, така што сомнежите сега минуваат низ „недостигот“ на ткаенина или високата побарувачка.

На синоќешниот подкаст разговаравме малку за она што мислевме дека може да им помине низ главите на вработените и самиот Тим ​​Кук, кога го лансиравме овој производ. Со простување на изразот, ние зборуваме за таа митска фраза што нizes карактеризира во многу прилики: Што не постои…? И да, се чини дека го направија тоа.

Сега платното е надвор од залиха, не, следново и времето на испорака оди до последниот месец од годината на веб-страницата на AppleНа Она што на почетокот може да изгледа како шега, се претвора во вистински продажен успех или така изгледа ... Споделете ги на дното вашите коментари за она што мислите дека навистина се случува со оваа крпа за чистење објавена од Apple и дали би биле подготвени да платите оваа сума за крпа за чистење.

Лудо!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.