Циклус на спиење лансира самостојна апликација за Apple Watch

Круг на спиење

Веќе неколку години зборуваме за можноста Епл да лансира природна апликација за „Епл часовник“ што го следи спиењето. Според различни гласини, веројатно е дека оваа одлика ќе пристигне во следната верзија на watchOS, но веројатно е врзана за Apple Watch Series 7, нешто што веројатно Корисниците на Apple Watch нема да се забавуваат.

Практично од лансирањето на Apple Watch, во App Store можеме да најдеме различни апликации кои ако спиеме со Apple Watch се задолжени за следење на нашиот сон и покажување на комплетен извештај наутро, па Нема да има смисла да се ограничи оваа одлика на хардверот од Серија 7.

Ако зборуваме за апликации за следење на спиењето, мора да зборуваме за циклусот на спиење, една од најкомплетните апликации што моментално се достапни за Apple Watch, и штотуку е ажурирана за да биде целосно независен од iPhone.

Круг на спиење

Циклус на спиење ги следи нашите модели на спиење и е одговорен за нежно будење кога нашиот циклус на спиење е слаб. На пример: ако го поставиме алармот да се буди во 8 наутро, Циклусот на спиење ќе го анализира нашиот сон да се разбудиме од 7:30 до 8 часот, кога нашиот сон е лесен.

И покрај тоа што работи целосно автономно, тој ги синхронизира сите податоци со здравствената апликација на нашиот iPhone. Според инвеститорот, апликацијата е подготвен да додаде нови функции во иднина.

Не знаеме до кој степен овие информации можат да бидат точни, но некако треба да ја оправдаат потребата од А. годишна претплата за да се извлече максимум од неа на оваа апликација, претплата што има цена од 30 евра.

Алтернативи на циклусот на спиење

Ако не сте подготвени да платите 30 евра годишно за да го следите спиењето и не сакате да чекате Apple да одлучи еднаш и засекогаш да ја започне оваа функција за Apple Watch, или преку watchOS или со Серија 7, можете да ја погледнете апликацијата AutoSleep, апликација која има цена од 3,49 евра и тоа практично ни ги нуди истите функции како циклусот на спиење.

Циклус на спиење - трагач за спиење (врска со AppStore)
Циклус на спиење - трагач за спиењеслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.