Купете iPhone и испорачајте го со AirPods

AirPods

Ова е да го ставиме на некој начин „сонот“ на многумина од нас кои потрошија цело богатство на „Ајфон“ од најновите модели и пред се мора да издвоиме друга сума пари за да уживаме во „ЕрПоди“. Вистината е дека оваа вест се повторува меѓу гласините од време на време и овојпат е DigiTimes оној што го потврдува доаѓањето на AirPods во кутијата на iPhone следната година.

Можеме да кажеме дека другите компании кои се натпреваруваат со Apple на пазарот за паметни телефони и безжични слушалки веќе прават вакви видови понуди со „подарување“ слушалки за набавка на паметен телефон. На крајот на краиштата, тоа би било многу добра работа за повеќето потенцијални клиенти на Apple iPhone но дозволи ми многу да се сомневам во оваа гласина ...

Според тајванските медиуми Фирмата Купертино би размислувала да ги додаде AirPods (не моделот Pro) со купување на iPhone, што конечно би ги исфрлило EarPods со кабел од куќиштето iPhone, нешто што многумина од нас го чекаат долго време оттогаш тоа да се има тоа користете адаптери за да користите жични слушалки Малку е „ролна“ да се каже нешто.

Всушност, оваа гласина е нешто што се повторува во некои периоди од годината, додека разговаравме, покрај тоа Ние не гледаме јасно дека ова се случува во Apple. На кратко, компанијата би изгубила многу продажби доколку се случеше оваа вест и дополнителни пари за нејзината каса, така што скоро можеме да потврдиме дека ова за кое мислиме дека нема да се случи и доколку се случи, најбезбедно е AirPods во кутијата би биле вклучени само во поскапиот опсег на моделите iPhone 12 Pro. Seeе видиме што ќе се случи, дали верувате во тоа?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.