iPhone 13 паѓа на Амазон на 819 евра.

Евтин iPhone 13

Продолжуваме да зборуваме за различните понуди што можеме да ги најдеме за време на јануарската падина. Во претходната статија што ја објавив ве информирав за фантастичната понуда што можеме да ја најдеме на Amazon со AirPods Max, понуда ни овозможува да заштедиме повеќе од 200 евра при купувањето, со а крајна цена од 415 евра.

Но, доколку не барате безжични слушалки и она што најмногу ве интересира е да купите нов iPhone, на Амазон можеме да го најдеме новиот iPhone 13 во Midnight боја и 128 GB простор за складирање. за 819 евра, Со попуст од 90 евра на неговата вообичаена цена што е 909 евра.

Истата цена е достапен и во боја (ПРОИЗВОД) Мрежа и во боја сина. Ѕвездената бела верзија не е достапна во оваа понуда, понуда која, како што секогаш велам, е ограничена на одреден број единици, па доколку чекавте интересен попуст за да го обновите вашиот iPhone, не треба да ја пропуштите оваа понуда.

Карактеристики на iPhone 13

iPhone 13 ни нуди a 6,1-инчен Super Retina XDR дисплеј. Внатре го наоѓаме A15 Bionic процесор а неговата надворешност е покриена со керамички слој кој нуди поголема отпорност на падови. Понатаму, тоа е компатибилен со 5G мрежиВклучува IP68 водоотпорност.

Ако зборуваме за фотографскиот дел, треба да зборуваме за систем на двојна камера составен од 12 MP широк агол и ултра широк агол со истиот
резолуција.

Овој сет на камери е компатибилен со режимот на кино, режим кој автоматски го менува фокусот на прикажаните луѓе, но не е компатибилен со режимот ProRes

La предна камера, е 12 MP со технологија TrueDepth и ни овозможува да снимаме во 4K квалитет, исто како и задните камери.

Купете iPhone 13 128 GB за 819 евра.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.