Златен ракав од Apple Card за милионери

Кутија за Apple Card за милионери

Златен ракав од Apple Card за милионери. Ако сте Нејмар, Кристијано Роналдо, Фернандо Алонсо или руски дилер на оружје, имате среќа: можете сами да купите покритие за вашата нова Apple Card за ниска цена од околу илјада евра.

Кредитната картичка на Епл, која беше лансирана пред неколку недели во САД, веќе е на улица. Иако Apple ја смисли оваа картичка за да ја користи виртуелно, користејќи ја функцијата Apple Pay на iPhone и Apple Watch, вистината е дека сопствениците на наведената титаниумска картичка ја носат со себе и ја вадат секогаш кога можат.

За кратко време што оваа картичка е во американски паричници, веќе има многу коментари за абењето на наведената картичка. Многу кул, титаниум, но нежен. Се чини дека лесно се влошува, на пример, со триење на кожни чанти или ткаенина од фармерки.

Навлаки за Apple Card, како да е мобилен

Различни видови капаци за Apple Card веднаш се појавија на пазарот, како да е iPhone. На пример, брендот Керф ги има од 39 долари. Направени се со различни шуми, можат да бидат персонализирани и се погодни за сите видови кредитни картички.

Досега сме во нормални граници. Ние не сме навикнати да заштитуваме кредитна картичка, навикнати сме да носиме кутија за чување на неколку картички, пластика или метал, како паричник, но не и куќиште за заштита на единствена картичка.

Она што веќе не е толку вообичаено е да се најде некако ексклузивен случај: За нешто повеќе од илјада евра можете да купите куќиште од фирмата Сива злато за вашата картичка Епл, и за уште илјада, случај што одговара на вашиот iPhone.

Ако сте iousубопитни да го видите наведениот капак, за мојот вкус, грд нос, можете да го видите во овој преглед на iJustine.

Можно е да го видиме Нејмар со еден од нив ... но тој веќе потврди дека не само што парите ви даваат среќа ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.