UAG Monarch, убавината и astверот на куќиштата за вашиот iPhone

UAG се карактеризира со заштитни футроли со многу агресивен дизајн, а еден од најуспешните случаи UAG Monarch, штотуку е обновен за да биде компатибилен со новите модели на iPhone. Комбинирајќи материјали како метал, кожа и пластика, овој случај со воен изглед е навистина лесен и додадете ја само вистинската дебелина за максимална заштита.

Составен од пет заштитни слоја од различни материјали и со одлични завршни работи, несомнено е еден од референтните заштитни навлаки на пазарот и еден од ретките што тие можат да потврдат отпорност на падови што е двојно поголема од онаа што ја бараат воените стандарди. Подолу ви ги кажуваме нашите впечатоци.

Дизајн и материјали

Куќиштето UAG Monarch е изработено од различни материјали кои се комбинираат во пет заштитни слоја што резултира во вистински заштитен случај. Пластиката, врвната кожа и металот даваат огромна отпорност на удари и падови, но и UAG се погрижи да постигне навистина импресивен дизајн. Деликатесното стакло на вашиот iPhone ќе биде совршено заштитено во овој случај. UAG постигна дека обвивката што на прв поглед може да изгледа „груба“ е спротивна кога ќе ја држите во ваши раце и навистина ја гледате нејзината големина, чувство и завршетоци.

Нешто што навистина ми се допаѓа се копчињата за вклучување / исклучување и јачина на звук. Тие се навистина големи, за да немаат проблеми при нивно притискање и имаат одличен допир, без тврди копчиња кои тешко се притискаат, или копчиња за кои не знаете дали сте ги притиснале или не. Допрењето на копчето е зачувано, ќе имате чувство дека ве притискаат како да не сте носеле никакво покритие. На дното звучникот и микрофонот, како и приклучокот за молња, се отворени. Четирите агли се засилени за подобро да се спротивстават на падовите, а работ на куќиштето излегува од екранот за да го заштити при поставување на iPhone свртен надолу или против можни падови.

Воена сертификација

Се почесто е да се наоѓаат корици кои се однесуваат на воена сертификација како индикатор за отпорност на падови. Добро овој УАГ монарх издржува двапати отколку што бара ова сертифицирање, за да можете да останете прилично смирени кога ќе го носите на вашиот iPhone. Неговата инсталација е многу едноставна, нема алатки или различни парчиња што треба да се соберат, а флексибилноста на рамката на куќиштето ви овозможува да го ставите и извадите iPhone многу лесно, без страдања.

Грубиот дизајн на рамката го прави зафатот на iPhone многу добар. Покрај тоа, како што веќе рековме претходно, иако случајот може да се појави поинаку, дебелината што му ја додава на iPhone не е од другите слични случаи. Во однос на степенот на заштита што го нуди и неговата дебелина, овој монарх на UAG е еден од најтенките што можете да најдете во врска со ова. Всушност, тоа е совршено компатибилен случај со безжично полнење на која било стандардна приклучок Qi.

Мислење на уредникот

Ако барате заштитна футрола со агресивен дизајн, но чии завршетоци и материјали се врвни, овој УАГ монарх е токму она што ви треба. Максимална заштита, воен дизајн и многу содржана дебелина, комбинацијата од пластика, кожа и метал постигнува една од најпознатите иконски случаи на пазарот. Достапно во разни бои (црна, црвена и карбонски влакна) и за сите модели на iPhone на Амазон (линк) Неговата цена е 54 €, иако варира со избраниот модел.

УАГ монарх
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
54
 • 80%

 • УАГ монарх
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Материјали и завршетоци од прва класа
 • Воен дизајн
 • Избалансиран сооднос на дебелина / заштита
 • Компатибилно безжично полнење

Contras

 • Висока цена

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.