Куќиштата на iPhone 6 ќе се вклопат во iPhone 6s

Ајфон 6с

Секој пат кога ќе се активира нов уред, остануваме со сомнеж / страв дека додатоците што ги купивме за претходниот модел не се компатибилни со новиот. Ова е нешто што се случува ако го смениме брендот (од USB во Lightning, на пример) или го смениме бројот на iPhone. Додатокот кој е најпогоден од секоја промена е кориците, но се чини дека ова нема да биде случај уште од Куќиштата на iPhone 6 ќе се вклопат во iPhone 6s.

Ова не е нешто што Apple официјално го објави и не е безбеден дека сите случаи на трети страни ќе бидат компатибилни со новите модели на iPhone, но официјалните случаи на Apple за iPhone 6 и 6 Plus се компатибилни со 6s и 6s Plus. Можете да го проверите сами, гледајќи ја компатибилноста на кориците од Apple Store преку Интернет.

компатибилност-случај-iphone-6

Покрај тоа, во информациите за производот за случаите за iPhone 6s можеме да прочитаме:

Направени од европска пржена кожа, овие кутии од „Епл“ се чин на допир. Тие се дело на истите дизајнери на iPhone и Тие се вклопуваат совршено така што вашиот iPhone 6s или iPhone 6 остане неверојатно добро. Мекиот ентериер со микрофибер ја штити финишот на вашиот iPhone. Надворешната боја не е обичен површен пигмент, но ја проникнува целата кожа. И, ако тоа не беше доволно, имате пет бои кои ве матат умот.

Важно е да се напомене дека ова нема да биде секогаш случај со случаи на трети страни, особено оние iPhone 6/6 Plus случаи кои се премногу тесни. IPhone 6s / 6s Plus е десетинки од милиметар поголем во секој поглед, па ако имате случај во кој претходниот модел ве чинеше да го соберете, веројатно, не е сигурно, дали iPhone 6s / 6s Plus тоа ќе одговара , но тоа ќе се случи во повеќето случаи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Тони dijo

  секако дека тие би вределе што останува да се прочита дека оние од iPhone 6 до iPhone 6s не би вределе

 2.   Елиен dijo

  Вистината е дека повеќе не сакам да купам кожна футрола за Iphone. Кога го имав Iphone 5S, купив оригинална црвена кутија, симпатична, модна и неверојатно е како се валка и нема начин како да се исчисти. Платив многу скапо и морав да го фрлам по неколку месеци употреба, бидејќи беше одвратно. Сега имам обвивка од силиконски тип, исто така оригинална од Apple и е божествена .. Го сакам! и можам да го задржам беспрекорно.

 3.   Хочи75 dijo

  Па, не сум толку јасен за тоа. Новите навлаки, овие што доаѓаат со новите бои, се компатибилни со 6 и 6-ти. Но, „старите жени“? Мислам на пример и да не разберам, зелен силикон, кој се чини дека исчезнува од каталогот. Ова беше супер затегнато до 6-те, но 6-те е малку пошироко, нели? Истото влегува или истиот го деформира капакот. Од друга страна, „новите“, како тиркизна, ќе бидат направени специјално за 6-те, така што 6-те ќе се вклопат безбедно, иако малку помалку тесни ... Па ќе видиме

 4.   јон фреди мина dijo

  Здраво, дали случајот 6 плус работи за iphone 6s? Ви благодарам