Овој iPhone 7 и неговиот случај преживеаја пад од 155 милиони (видео)

Пад од 15 милиони од iPhone 7 Кога а пад тест на мобилен уред, тој паѓа од височини каде што може да падне во секојдневна употреба, што е, барем, од џебот и од висината на главата. Може да се направи со понаучен метод, но ниту еден од овие методи не размислуваше лансира iPhone 7 од хеликоптер.

Ова е токму она што го стори atонатан Морисон: влегол во хеликоптер, се искачил до околу 155 метри (500 стапки) висок и го лансираше својот iPhone 7, но тој не го лансираше тотално гол, туку со футрола RhinoShield што може да ја купите на Амазон од овој линк. За да документираат сè, Морисон и неговиот тим го снимија падот со конвенционална видео камера и со главната камера на iPhone 7.

Најекстремниот тест за пад што можете да го замислите

Она што е можеби најинтересно кај овој пад тест е тоа iPhone 7 не престанува да снима во кое било време. И, иако случајот RhinoShield го штити уредот за да не претрпи штета, ударот од бруталната промена на забрзувањето го одзема, па не би било изненадувачки ако iPhone 7 во ова видео беше блокиран или рестартиран по удри.

За футролата, таа е всушност како браник како оние што ги продаде Apple сè додека, ако добро се сеќавам, iPhone 4S, односно еден вид гумена рамка што заобиколува iPhone и го остава екранот и задниот дел во воздухот, но не е незаштитен затоа што браникот издвојува малку од двете страни.

Така, се покажува дека збирот на iPhone 7 и случајот на Носорог Шилд Тоа е добар тим кој обезбедува интегритет на нашиот iPhone, дури и ако имаме пристап до хеликоптер. Имајте на ум, не би го направил овој тест намерно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.