Лажни додатоци за јаболка од Кина што ќе ве изненадат

Од Кина доаѓаат најсложените гаџети и копии што постојат. Вистина е дека квалитетот на многу од нив остава многу да се посакува и дека, во други случаи, тие се поврзани со губење на функционалностите што се чинеше дека ги нудат на цртежот во кутијата. И иако производството во Кина влијаеше практично на сите брендови со своите клонови, особено Apple се виде како води борба во калта за да го одбрани своето лого. Во моментов, се чини дека не го постигна тоа затоа што оние што ги гледате на видеото погоре се едни од толку многу гаџети што можете да ги купите и тие го имитираат дизајнот на iPhone. Тие не се iPhone, но има многу потрошувачи кои малку се грижат за тоа.

Не може да се негира тоа делумно сопствено Apple „побара“ вакви недостапни цени во некои земји. Сепак, не е помалку точно дека некој што троши милиони долари на маркетинг, вработени и иновации треба да може да ги поседува своите производи. Точно е дека никој нема да купи еден од оние полначи на батерии во форма на iPhone мислејќи дека е еден од нив оригинални, но исто така е точно дека сите го прават јаболкото цврсто нешто прилично вулгарно. Вие навистина не би поверувале дека таа златна боја има некаква врска со специјалното издание на Apple со најмногу четири нули, нели?

Во врска со оправданоста или не за купување на овој вид на Додатоци на Apple кои не се ништо повеќе од копии на дизајнот што ги поништува функционалностите Не сум целосно убеден во моето мислење. Во сите оние гаџети што се појавуваат на видеото, јас го имам јасно. Тие се вистински лепливи кои и покрај тоа што ми беа смешни, јас никогаш не би ги купил. Но, сите други додатоци кои ги заменуваат оригиналите со прифатлив квалитет како што се слушалки или полнач, но по подостапна цена, тоа веќе не би било толку јасно. Колку е добро на крајот од денот да имам, на пример, куќиште за Apple за тројно, што ме чини компатибилен со ист квалитет?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Куентин dijo

  Неверојатно, способноста на Кинезите.

 2.   Педро dijo

  Кристина постојано ставаш глупости, да видиме кој ден ќе напишеш нешто интересно и ќе го преболиш.

  1.    ЈОСЕВИ 513 dijo

   Зошто не пишуваш нешто свое, срања piece