LaMetric го претставува СЕЈ и е спектакуларен

LaMetric е позната по својот паметен часовник Time, часовник на маса што им завидува на сите што ќе дојдат дома и видете го (прегледот може да го видите во овој линк) Всушност, тоа се појавува во многу прегледи што ги објавувам за блогот и секогаш има некој што ме прашува како да го набавам. Па, штотуку претстави нов уред што го надминува овој часовник и тој не е ништо помалку од LED панел компатибилен со HomeKit со слични функции како гореспоменатиот часовник.

LaMetric SKY е новиот уред што компанијата го претстави на CES 2019 и покрај тоа што знаем неколку детали, веќе можам да уверам дека предизвикува сензација во сите медиуми. Дали имате место на списокот со желби за оваа 2019 година? Па, направете место затоа што СКАЈ ќе ве убеди. Повеќе детали подолу.

Со слична форма на производи од други производители, како што се Nanoleaf или LIFX, LaMetric осмисли ЛЕД-панел составен од мали стаклени триаголници кои осветлуваат независно создавајќи цртежи или анимации. Основниот комплет се состои од 32 триаголници со помала големина од онаа на другите брендови, што ги прави цртежите и формите создадени поразновидни, а крајниот резултат поспектакуларен.

Слично на LaMetric Time, овој LaMetric SKY може да прикажува известувања, временски услови, следбеници на Twitter или YouTube и други информации преку достапната апликација за паметен телефон. Компатибилен е со главните платформи за автоматизација на домот (HomeKit, Alexa и Google Assistant). Можете исто така да комбинирате неколку комплети за да добиете поголеми панели. Не знаеме други детали, како што се достапноста и цената на производот. Beе бидеме многу свесни за новостите што ни доаѓаат за овој нов уред LaMetric бидејќи изгледа спектакуларно. Можете да видите повеќе слики и да се претплатите за повеќе информации на веб-страницата на ЛаМетрик.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.