Лентата што го полни нашиот Apple Watch се нарекува PRIME

ПРИМЕН-лента-со-батерија-јаболко-часовник-2

Ремените на Apple Watch станаа додаток на кој Apple му дава големо значење. Всушност, во моментов можеме да најдеме широк спектар на ремени и бои во Apple Store. Единствениот проблем што го наоѓаме при нивното стекнување е цената, која, како и обично, е обично поскапа отколку што треба.

На пазарот можеме да најдеме голем број ремени со различни бои, завршетоци и квалитети. Не барајќи сертификација за MFI, можеме да најдеме доста ефтини модели ако ги споредиме со цените што обично Apple ни ги нуди во додатоците за Apple Watch.

ПРИМЕН-каиш-со-батерија-часовник-јаболко

До платформата Kickstarter донесоа неколку идеи за да го облечеме нашиот Apple Watch со други ремени, некои поуспешни од другите. Пред неколку дена Пристигна нов проект со кој се бара финансирање, наречен PRIME каиш што ни овозможува да го полниме нашиот уред преку 6-пински приклучок што го наоѓаме во дупката што се користи за поставување на ременот. Иако ако го видиме одблизу, повеќе од каиш, тоа изгледа како додаток во форма на каиш на кој мора да го закачиме Apple Watch внатре, како да е заштитно куќиште.

PRIME ќе биде достапен во две бои и во челични и алуминиумски облоги, за различните модели што Apple ги нуди на пазарот. Покрај тоа, тој исто така ќе биде компатибилен со моделите 42 и 38 mm, така што корисниците со најмалиот уред исто така можат да уживаат во овој додаток. Проблемот на прв поглед со овој уред е неговата големина. Откако ќе го закачиме Apple Watch внатре, Apple Watch станува преголем уред за да може да го носи удобно секој ден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.