Libratone ќе направи два од своите безжични звучници AirPlay 2 компатибилни

Звучници Libratone AirPlay2

Ние сме во средината на годината и сеуште се очекуваат новости од Apple. Особено во што да хардвер тоа значи. Сепак, една од функциите што со нетрпение се чекаше е можноста да можете да го користите новиот стандард AirPlay 2. Оваа новина дојде со iOS 11.4 а списокот на уреди продолжува да расте. Последен што го објави тоа е компанијата Libratone.

Libratone е компанија која нуди различни опции кога станува збор за безжични звучници. Во овој случај, протагонисти на оваа вест се Libratone ZIPP y ZIPP мини. Овие два модела, пониска цена од HomePod на Apple, тие ќе го добијат новиот стандард преку бесплатно ажурирање на софтвер за неколку месеци.

Се сеќаваме дека Сонос исто така неодамна објави дека некои од неговите модели исто така ќе бидат ажурирани со оваа технологија во следниот месец од јули. Моделите беа Sonos One, Sonos PlayBase и Sonos Play: 5. Ние исто така не ја заборавивме звучната лента Sonos Beam.

Сега Libratone ZIPP и Libratone ZIPP mini ќе го добијат овој аудио и видео стандард во септември. Како што рековме, ќе се добие целосно бесплатно преку ажурирање на софтвер. Што можеме да направиме со AirPlay 2 на нашите компјутери? Па, на пример, од еден уред можеме да играме аудио на различни компјутери или различни аудио на различни компјутери. И сето тоа контролирано преку нашата опрема како што се iPhone, iPad, Apple TV или некои модели од најновата генерација Mac. Ова да ви даде некој пример.

Исто така, списокот на компатибилна опрема е веќе голем. И ќе најдете модели од познати брендови како Bang & Olufsen и нивниот BeoPlay; како и признаените аудио брендови Марац, Денон или Босесе некои од брендовите што ја сочинуваат долгата листа за интегрирање на оваа нова технологија на Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.