Line сега ја поддржува технологијата 3D Touch

линија за тастатура

Веќе некое време, се чини дека јапонската апликација за пораки малку ги запостави ажурирањата на оваа апликација за iOS. Треба само да го видиме времето што помина од официјалното лансирање на iOS 9 и да видиме колку време требаше да се додаде поддршка за новата технологија 3D Touch, Скоро два месеци се чини дека на Line сакаат да го следат истиот пат како WhatsApp со бавно ажурирање и со свое темпо, без да земат предвид дека корисниците секогаш сакаат брзо да уживаат во најновите новости за iOS. За тоа, веќе имаме Телеграм.

Линијата ни овозможува да Целосно бесплатни говорни повици и видео повици од каде било во светот. Добра алтернатива за корисниците на Skype и Hangouts, но спротивно на она што се случува со овие најпопуларни десктоп апликации, за да ги добиете, потребно е апликацијата да биде инсталирана на уредот каде што се примени. Треба да се запомни дека и двете Skype како Hangouts можеме да го користиме без да инсталираме никаква апликација, но можеме да го направиме тоа директно преку нашиот десктоп прелистувач.

Како што споменав, Line штотуку е ажурирана, достигнувајќи ја верзијата 5.8.0, додавајќи неколку функции и подобрувајќи некои од оние што веќе ги имаше:

 • Комбинирани пребарувања, така што кога бараме некои податоци, пребарувањето ќе се спроведува заеднички низ целата апликација, без разлика дали е помеѓу пријатели, пораки, QR-кодови, Keep, па дури и поставките.
 • Ние можеме филтрирајте ги налепниците според илустраторот, да ги оставиме настрана оние што најмалку ги сакаме.
 • Со Функција за ekиркање и поп можеме да видиме преглед на пораките и врските што ни ги испраќа Line.
 • Синхронизирајте ги контактите со Line на екранот Додади пријатели.
 • Конечно, долгоочекуваниот Функција за 3D допир да може да испраќа пораки директно од иконата на апликацијата.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   предизвик dijo

  WhatsApp веќе поддржува 3D Touch за неколку ажурирања ...