The Line, следниот документарен филм што ќе биде премиерно прикажан на Apple TV +

Линијата

Во наредните недели Apple планира да лансира голем број на серии, филмови, детски содржини а покрај тоа има простор и за документарни филмови. Линијата е следната документарна серија која премиерно ќе биде прикажана на Apple TV +, серија што ќе пристигне на стриминг видео платформата на Apple на 19 ноември и која е составена од четири епизоди.

Документарниот серијал Линијата ги испитува моралните нејаснотии на војната кога, во 2018 година, некои членови на тимот 7 на американската морнарица SEAL, го обвини својот шеф Еди Галагер за воени злосторства. Оваа тужба беше поднесена како најголемото судење за воени злосторства што ја замаглува границата помеѓу доброто и злото. Потоа ве оставаме со трејлерот кој сега е достапен на каналот Apple TV + YouTube.

Во соопштение за печатот во кој Apple го претстави трејлерот и датумот на објавување на Apple TV +, можеме да прочитаме:

Со ексклузивни интервјуа со Галагер, неговата сопруга Андреа, членовите на SEAL Team 7 кои го обвинија нивниот шеф, новинарот Дејв Филипс, поранешниот секретар на морнарицата Ричард Спенсер и повеќе, документарциската серија е остар поглед на Seal Team 7 и распоредувањето што го зеде врските на братството до нивните граници.

Кажано преку сметки од прво лице и никогаш досега видени снимки собрани од Фоки за време на нивната контроверзна турнеја низ Мосул, Ирак, „The Line“ ја бара вистината зад настаните што доведоа до едно од најраспространетите судења за воени злосторства. профил во поновата историја, откривајќи нација длабоко поделена околу тоа како водиме војна.

Овој документарен серијал се базира на вистински подкаст за криминал што Apple го објави пред неколку месеци и кои можете да ги слушате до крај овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.