LumaFusion се ажурира и ни овозможува да извезуваме проекти во Final Cut Pro X

Многумина од вас ќе знаат LumaFusion, на најдобра апликација за уредување видео за уреди со iOS. И тоа е уредник на видеа со многу од функциите што ги имаме во апликации како што се Final Cut Pro, Adobe Premiere или дури и Avid. Апликација што ни овозможува да собираме видео во неколку слоеви, да вметнуваме наслови, па дури и да додаваме ефекти на клипови. LumaFusion штотуку ја достигна верзијата 2.2, додавајќи ја очекуваната функција за извоз на XML за Final Cut Pro X ...

Како што ви рековме, LumaFusion прави чекор напред и сега ни дозволува нешто што многу корисници го бараа: можност за извезувајте XML-датотека од нашиот проект и потоа увезете ја во Fina Cut Pro X (по некои работни текови можеме да го увеземе исто така во Премиера или Страствен) Ова е многу корисно бидејќи ќе ни овозможи да направиме брзи уредувања во LumaFusion и потоа да ги однесеме во други покомплексни програми за уредување.

 • Извоз на FCPXML. Извезувајте ги вашите проекти LumaFusion во Final Cut Pro X за да продолжите со уредувањето на работната површина. Создадовме возбудливи работни процеси што го олеснуваат пренесувањето на XML и поврзувањето на оригиналните медиуми за да заштедите време и складирање. FCPXML Export е достапен како еднократно купување во апликација од LumaFusion. За повеќе информации за тоа кои карактеристики се поддржани, видете ги ЧПП и упатства на: https://luma-touch.com/fcpxml
 • Додадете / уредувајте потекло и дестинации. Лесно организирајте фонтови за библиотека и увоз и дестинации за извоз, вклучително и посебна организација за секој вид извоз. Едноставно допрете на копчињата Додај / Уреди извори или Додај / Уреди ги дестинациите на избирачите на извори и дестинации во LumaFusion. Корисниците на GNARBOX и WD Wireless ќе треба повторно да ги додадат тие извори на библиотека по надградбата во верзија 2.2
 • На нови видео прирачници Неверојатните со PhotoJoseph ви помагаат да извлечете максимум од LumaFusion. Водичот за референци и видеата за упатства се добро синхронизирани, така што можете да ги најдете потребните информации, кога и каде ви се потребни. Погледнете ги новите упатства на https://luma-touch.com/lumafusion-tutorials
 • Новите колекции на Storyblocks ви овозможуваат брзо да пронајдете интересна куративна содржина (LumaFusion вклучува избор на бесплатна содржина од Storyblocks; бара пристап до целосната библиотека и претплата во апликацијата).
 • Додадено поддршка за новиот SanDisk iXpand Drive Go

Мора да го имате предвид тоа LumaFusion е платена апликација, веројатно е најдобрата апликација за уредување на мобилни уреди, но во овој случај треба да платиме 32,99 евра за да ја преземеме апликацијата. Апликација која, како што можете да видите, е многу исплатлива и која постепено добива одлични функции. Ако сакате да уредувате видео, користите Final Cut Pro X и имате iPad (не го препорачувам за iPhone поради големината на уредот), не двоумете се да ја набавите LumaFusion, најдобрата апликација за уредување видео за iOS.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.