Magic Touch, игра што ја контролираме само со еден прст

Магичен допир

IPad продолжува да биде еден од најдобрите уреди со кои може да се забавува, без разлика дали е читање, гледање серии или филмови и секако, играње игри. Бројот на игри што ги имаме во App Store е многу голем и, иако многу вредат, другите се вистински уметнички дела: Monument Valley, на пример. Денес дојдов да разговарам за Magic Touch, игра која забрзано се искачува на позициите на топ листите за популарност. Најважната карактеристика на оваа забавна игра е што ни треба само еден прст за да се справиме со неа.

Волшебен допир 3

Едноставноста е „величина“: Магичен допир

Magic Touch е игра што ја открив пред неколку дена и веќе е во мојата папка добри игри, или барем ми се чини. Механиката за игри е многу едноставна, но во исто време се комплицира малку по малку. Треба да се напомене дека тоа е игра во која не минуваме низ нивоа, но ја започнуваме играта одново и одново обидувајќи се да го надминеме нашиот претходен рекорд. Наши целта е да се спречи еден вид роботи да стигнат до замокот, како?

Па, нашиот лик е волшебник. Под секој робот што се појавува на екранот има симбол дека ќе мора да цртаме на екранот, Кога ќе го напишеме, балонот што го носи роботот со симболот што го нацртавме ќе експлодира и непријателот ќе падне на земја обезбедувајќи ни пари. Но, пазете се! Ова не е така лесно ... бројките стануваат сè покомплицирани и додека го поминуваме нашиот рекорд, ќе се појават посложени роботи (со повеќе од еден симбол на нивните балони).

Волшебен допир 2

Зголемете ги комбинациите и напивките x2 за да се подобрите

Кога завршивме со два роботи цртање на истиот симбол добиваме комбо x2 што ни дава повеќе парички. Што правиме со монетите што ги заработуваме? Купете напивки во продавницата. Секој пат кога отклучуваме напивка во продавницата, таа ќе се појави случајно во играта, освен ако не успееме да уништиме една напивка (која има многу балони внатре). Секоја напивка има различен симбол: срце, спирала, молња, буквата м, омега, буквата н ...

Нашата проценка

уредник-преглед

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.