Махершала Али ќе игра во новиот филм за Apple TV +

Маершала Али

Првиот напад во светот на кино Apple TV +, Банкарот, немаше можност да учествува на Оскарите на Холивудската академија 2020 година, за поплаки за сексуално вознемирување до еден од нејзините производители, принудувајќи го Apple да го одложи театарското издание до оваа година.

БанкаротБеше прв, но нема да биде и последен. Apple го затвори договорот со актерот Маершала Али, добитник на две Оскари, да глуми во филмот Лебедова песна, филм што веќе ја започна фазата на производство и кој ќе се обучува во кината, покрај тоа што ќе пристигне кратко потоа на „Епл ТВ +“.

Лебедова песна или Лебедова песна, ако насловот е конечно преведен буквално на шпански, тоа е жанровска драма во режија на исто така добитник на Оскар Бенџамин Клири за краткиот Затворач, што истражува до кој степен можеме лично да се жртвуваме направете ги луѓето што ги сакаме посреќни. Махершала Ali Тој ќе ја игра главната улога на Мило.

Мет дентлер, раководител на развој и аквизиција на филмови, тврди дека Сован Сонг веднаш поврзан со нив и дека не можат да одбијат да го понудат талентот на Махершала и визијата за Бенџамин до целата публика во светот.

Бенџамин, од своја страна, наведува дека Со овој проект бев долго време и дека кога тој го претставил проектот пред Apple, тие брзо ја разбрале неговата визија. Еднаш Махершала се согласија да се приклучат на екипата, и Епл и Бенџамин тие знаеја дека имаат нешто посебно.

Махершала, има потпишан проект со Марвел, многу покомерцијален од овој филм, оттогаш ќе се стави во чевлите на Блејд за нова рата на оваа сага за убиецот вампир што започна Весли Снајпс во 90-тите години на минатиот век.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.