Native Union Key и Belt XL, два многу специјални кабли

Постојат многу кабли за iPhone или iPad, во сите можни квалитети, од сите материјали што можете да ги замислите и од сите цени на кои можете да помислите. Но, денес ви прикажуваме неколку кабли сосема различни од останатите, Key Cable and Belt Cable XL од Native Union, од кои секоја ни нуди нешто посебно, И, тие исто така го прават тоа со одлична вредност за парите.

Квалитет и добра цена

Квалитетот не мора да биде во спротивност со добрата цена, и овие кабли од Native Union се добар пример за тоа. Двата кабли се изработени со најлонска обвивка, што им дава „помодерен“ изглед и има и поголема отпорност, благодарение и на внатрешното засилување на каблите што ги прави многу отпорни на извртување. Приклучоците се покриени со пластика и имаат засилувања во вратот на истата, една од најслабите точки на каблите и точката каде што имаат тенденција да се кршат почесто.

Главен кабел за мајчин сојуз

Кабел за полнење и синхронизација што секогаш го носите со себе затоа што функционира како приврзок за клучеви. Но, тоа не е приврзок за клучеви од оние ретки и со сомнителен квалитет што можете да ги најдете на Интернет, тоа е приврзок за клучеви што може совршено да помине за конвенционален, дури има многу внимателен дизајн. Ако на ова го додадеме најлонот што го покрива, малкумина можат да претпостават дека овој приврзок за клучеви е додаток за вашиот iPhone или iPad. Има вкупна должина од 15 см, што ви овозможува лесно да го поврзете со кој било компјутер или USB приклучок што го имате во близина.. Овој конкретен модел има USB-A конектор, но исто така постои и со USB-C конектор.

Конекторите имаат пластично парче што делува како пета и тоа е она што е закачено на прстенот на синџирот на клучеви. Овој приклучок нуди доволна отпорност да го извадите од приклучоците, нешто што се препорачува многу за да не се изгуби ниту еден од двата елементи. Тоа воопшто не претставува непријатност, на крајот на краиштата, тој е додаток што не е наменет да го користите често, само во итни случаи. Го имате на располагање во неколку бои, вклучувајќи розова и темносина, како и сива, црна и беж..

Кабел за појас на мајчин јазик XL

Во овој случај, ние се соочуваме со поконвенционален кабел од претходниот, но многу подолг од вообичаеното: Овој појас XL е долг 3 метри, што го прави совршено полнењето на вашиот iPhone или iPad без скоро никакви ограничувања во мобилноста. Дали имате излез далеку од софата и не можете да го користите вашиот iPad додека се полни? Дали е вообичаено хотелите да немаат излези во близина на креветот? Сигурно многу пати сте се виделе во една од овие ситуации и сте пропуштиле кабел подолг од оној што обично го носите со вас.

Кабелот има и кожен ремен што овозможува да се чува цврсто намотан. Цврстината на кабелот, во соодветна мерка, му помага да не се плетка себеси или со други додатоци што може да ги носите во торбата, и покрај неговата должина, зафаќа помалку отколку што може да мислите. Како и претходниот модел, тој е достапен во разни бои (темносина, црна, сива / зебра, розова, беж) и матична унија веќе имате модел со USB-C наместо USB-A, но сè уште не е на продажба.

Мислење на уредникот

Native Union ни нуди два квалитетни кабли, со многу отпорни материјали, и кои исто така ни даваат решенија за некои вообичаени проблеми при полнење на нашите уреди. . Тие исто така имаат навистина интересна цена:

 • Главен кабел за мајчин сојуз 29,99 € во Амазон (линк)
 • Кабел за појас на Native Union XL 36,99 € во Амазон (линк)
Клучен кабел и ремен XL
 • Оценка на уредникот
 • 5 ratingвезден рејтинг
29,99 a 36,99
 • 100%

 • Клучен кабел и ремен XL
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Материјали со врвен квалитет
 • Отпорен
 • Добар дизајн
 • Добри перформанси

Contras

 • никој до сега

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јован dijo

  Многу кул!, Јас веќе и наредив на мојата девојка розовата БАРИЛАТА!.
  Вести за телефоните, како и секогаш, нè учат на вистински девствености!