МЕГА се ажурира со важни новости

Снимка на екранот 2016-02-01 во 15.49.41 часот

Услугата за складирање на облаци MEGA во моментов е единствената услуга што ни нуди разумно количество простор за складирање целосно бесплатно. Додека Google ни нуди 15 GB, Dropbox 2 GB и OneDrive по елиминирањето на неограничените сметки ни нуди 5 GB, пазарот за бесплатно складирање во облак покажува кон MEGA, услугата креирана од Дот Ком, поранешен сопственик на Megaupload, што беше размонтирано од ФБИ пред неколку години, поради кршење на авторските права на поголемиот дел од содржината што беше зачувана, иако не сите ја користеа за тој вид содржина.

Но, ако тие 50 GB паднат помалку, исто така можеме да ангажираме поголем простор од самата апликација, каде што ни овозможува да го прошириме просторот до 200 GB, 500 GB, 2 TB или 4 TB. MEGA има апликации во сите тековни оперативни системи на пазарот, како и сите платформи за складирање на облаци, што во голема мера ни олеснува да можеме да пристапуваме до нашите податоци од каде било и од кој било уред.

Што има ново во верзијата 3.1.1.

 • Сликички за видеа. Со ова ажурирање, видеата што ги поставуваме на MEGA ќе имаат соодветна минијатура. За видеата што се веќе зачувани, ако сакаме да додадеме сликичка, треба само да ги пуштиме од платформата неколку секунди или да ја преземеме.
 • Нуева екран за полнење што ни покажува напредок во поставувањето / преземањето, освен што информира дали серверите се зафатени.
 • Подобрувања во Кориснички интерфејс на Cloud Drive.
 • Работата на репродукција на видео со стриминг.
 • Можноста да бидете во можност да заштити преку нашиот отпечаток од прст и Touch ID пристап до апликацијата.
 • Поправени грешки што се појавуваа претежно на уреди со iOS 7.
 • Исто така, тие биле подобри некои преводи.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.