Meme Studio, апликација за правење меми во неколку секунди

Слики

За неколку години популарноста на меми тоа е реалност на Интернет, да се биде една од омилените активности за споделување смешни моменти на форуми од сите видови теми, социјални мрежи или апликации за инстант пораки. За да го сториме тоа, можеме да користиме неколку алтернативи, апликацијата што денес ќе ја анализираме е многу интересна: Меме студио.

Илјадници мемиња

Една од главните карактеристики на Meme Studio е нејзиното голема колекција на слики. Стандардно, имаме пристап до стотици од нив, и ако сакаме да ја прошириме библиотеката, имаме можност да одиме во верзијата Премиум, каде што ќе бидат активирани и некои напредни опции, како што е можноста за избор на бојата на буквата или нејзината големина.

Од друга страна, ако сакаме да користиме некоја специфична слика Или фотографирајте се со камерата на iPhone, можеме да го направиме тоа без никаков проблем. Може да увезувате колку што сакате слики, а употребата на фотоапаратот за да ги користите сликите како основа за мемите е исто така неограничена без придружни трошоци, со тоа што ќе можете да ги зачувате во апликацијата за понатамошна употреба.

Друга извонредна карактеристика е можноста за означи како омилени оние што најмногу ги сакаме, нешто што е тотално препорачано ако земеме предвид дека списокот е голем и наоѓањето на нив меѓу сите може да биде малку досадно ако го правиме тоа често. Треба да се напомене дека сопствениците на најновите iPhone телефони можат да користат 3D Touch за преглед на слики.

Уредете и споделете

Кога уредувате слика, апликацијата е навистина интуитивно и лесен за употреба: мора да кликнеме на делот од сликата што сакаме да го користиме како основа за да додадеме текст, а потоа да напишеме што сакаме.

Откако ќе го завршиме изданието, имаме две опции: можеме зачувајте слика на ролна за да не ја изгубиме или можеме да ја споделиме директно преку е-пошта или во социјална мрежа по наша желба, како и преку AirDrop со други блиски терминали на Apple.

Студиото Меме е во согласност со сè што можеме да побараме од апликација за создавање меми, вклучувајќи ја и можноста да се користи без никаков трошок. Секако, Премиум верзијата е интересна доколку употребата што ја даваме е голема, но за евентуална употреба со бесплатната има многу апликации за уживање и предизвикување смеа на нашите пријатели и познаници на Интернет.

Нашата проценка

уредник-преглед Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Оси Калехас dijo

    Полн со IAP (набавки во апликација)