MiniBatt Fly и модуларен, ултра-брзо полнење и модуларност

MiniBatt се навикна на својот широк каталог на безжични полначи кои се прилагодуваат на скоро секоја околност. Од надворешни батерии со безжично полнење до скриени полначи, поминувајќи низ држачи за полначи за автомобили и основи за полнење за разни уреди.

Најновите лансирања на шпанскиот бренд продолжуваат по овој пат и ни нудат две ултра-брзи станици за полнење до 15W, но со различни гледишта: модуларност или впечатлив дизајн. Ги испробавме и ви ги кажуваме нашите впечатоци.

MiniBatt Fly, дизајн кој не останува незабележан

Не е исто да барате база за полнење на ноќната маса, која треба да биде дискретна и без светла што го попречуваат вашиот сон, отколку основа за вашата работна маса, каде што можете да се одлучите за впечатлив дизајн и LED светла. Многу пати треба да избереме една или друга опција, сепак MiniBatt Fly ни ги нуди и двете во едно. Оваа бела кружна основа има силиконска површина каде што можете да го поставите вашиот iPhone без лизгање, но највпечатливо е што има сино LED осветлување што може да се вклучи или исклучи со притискање на самата основа.

Има индукциска калем со максимална ефикасност што нуди моќност на полнење до 15W, нешто што iPhone сè уште не може да го искористи, но е компатибилно со други брендови како што е Samsung. Не мора да се грижите бидејќи основата автоматски ја регулира моќноста на полнењето според уредот што е поставен. Покрај тоа, базата вклучува напојување, така што нема да треба да купувате ништо друго, нешто што треба да го земете предвид во цената: 42,89 € на веб-страницата MiniBatt (линк)

Модуларен MiniBatt, може да се прошири до 3 уреди

Тоа е првата основа за полнење што можете да ја проширите според вашите потреби. Може да се полнат до 3 уреди благодарение на модуларноста на оваа основа што овозможува прицврстување на уште две основи со помош на неговите магнетни конектори и системот на странично фиксирање. Ако сакате да надополните еден, два или три мобилни уреди, нема да мора да ги зафаќате сите приклучоци во вашата соба, а со еден кабел ќе ги покриете вашите потреби.

Како и претходната основа за полнење, таа има компатибилност со Qi Fast Charge со моќност до 15W, а неговиот мат црн дизајн е прилично дискретен. Силиконот на горниот дел го штити вашиот паметен телефон или футролата што ја користите со него. Како и останатите производи на брендот, ги има сите безбедносни механизми потребно е да се избегне прегревање на вашиот паметен телефон или преполнување. Неговата цена е 49,90 € на веб-страницата MiniBatt (линк) и вклучено е и напојувањето. Ни недостасува пакет со два или три модули за полнење што избегнуваат да купуваат три независни бази.

Мислење на уредникот

MiniBatt додава две нови основи за полнење во неговиот веќе обемен каталог со различни карактеристики. Кое и да изберете, ќе имате моќност на полнење до 15W, нешто што нашите iPhone телефони не можат да го искористат (максимумот е 7,5 W), но може да биде корисен за другите паметни телефони што може да ги имате дома. За разлика од другите основи, греењето е минимално, а фактот што е вклучено напојувањето исто така прави разлика. со други основи со малку пониски цени, но на кои треба да додадете компатибилен полнач. Модуларноста е исто така одлична идеја за оние кои сакаат да полнат неколку уреди истовремено, избегнувајќи да имаат неколку кабли на работната маса или ноќната маса.

MiniBatt Fly и модуларен
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
42,89 a 49,90
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Модуларност и дизајн
 • Брзо полнење, до 15W моќност
 • Вклучено напојување
 • Минимално загревање

Contras

 • Не нуди можност за купување на 3 модули истовремено

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.