MiniBatt ни нуди полначи за сите вкусови и прилики

Безжичното полнење е тука за да остане, и не само поради огромната погодност да го поставите вашиот iPhone на горниот дел од полначот без да се грижите за поврзување на кабли, туку затоа што ни нуди огромна разновидност на опции кои до сега беа незамисливи со конвенционални полначи.

MiniBatt има широк каталог на безжични полначи, компатибилни со iPhone 8, 8 Plus и iPhone X, како и кој било друг уред компатибилен со Qi стандардот. Моливи за работна маса, послужавници за автомобили, идеални држачи за ноќни масички, преносни полначи за носење во ранец ... разновидноста на опциите е многу голема и ги тестиравме за да ви ги дадеме нашите впечатоци.

Куп на моќ

Еден од моите омилени и оној што веќе зазема место на мојата работна маса. Идејата за комбинирање на пенкало со безжична основа за полнење се чини едноставно одлична за оние од нас кои немаат бесконечна работна маса и заштеда на простор е најважна. Неговиот дизајн е исто така многу минималистички, и никој нема да може да го разликува од конвенционалниот молив. Се поврзува преку microUSB кабел со која било порта на вашиот компјутер.

Има два калеми за полнење, па можете да го поставите вашиот iPhone вертикално, идеално за да може да гледате известувања додека работите или хоризонтално, да уживате во мултимедијална содржина. Моќта на полнење е до 10W, така што ќе имаме брзо полнење на нашиот iPhone. Неговата цена е 39,90 € на веб-страницата MiniBatt (директна врска)

PowerAIR

Додека седиме и чекаме Apple да донесе одлука за лансирање на својата база за полнење AirPower, за чија цена исто така се шпекулира дека надминува 200 евра, MiniBatt веќе ни нуди многу слична база за полнење што ни овозможува надополнете два уреди истовремено, а исто така и брзо, благодарение на 15W излезна моќност. Со четири калеми за полнење, каде што треба да го поставите телефонот, нема да претставува проблем бидејќи практично целата површина е корисна за полнење.

Две LED диоди ја означуваат состојбата на полнење на телефоните (црвено полнење, сино полнење) и неговиот рамен, бел дизајн го прави да изгледа како друг украсен елемент насекаде во вашата дневна соба или спална соба. Секако, можете да ги полните двата уреди истовремено, а неговата цена е исто така многу пониска од онаа на AirPower на Apple: 69 € на веб-страницата MiniBatt (директна врска)

standup

StandUp е поконвенционален полнач од оние што сме ги виделе досега, но не помалку интересен за тоа. Поради големината и положбата, ми се чини дека е многу добра опција за работна маса, а пред се, за ноќната маса. Со конвенционални полначи, рамни на масата, понекогаш во мракот не е лесно правилно да се постави iPhone-от за да се полни добро, но со овој StandUp има само една можна позиција благодарение на неговиот дизајн.

со три калеми за полнење и моќност од 5W Нема да имате проблеми при поставување на вашиот iPhone, а неговата нелизгава површина ќе спречи да се лизне додека го заштитува за да спречите гребење на вашиот скапоцен iPhone. Тој е многу стабилен и ви овозможува да го користите вашиот iPhone без најмал проблем како будилник. Неговата цена е 49,90 € на веб-страницата MiniBatt (директна врска)

PowerGOO

Посветеноста на MiniBatt кон преносни полначи не се откажува од безжично полнење, а исто така наоѓа и практично решение за проблемот со другите полначи од овој тип. А батерија од 6000mAh со две 2A USB порти не е ништо ново, но ако вклучува три намотки за безжично полнење за да можете да го полните вашиот iPhone без кабли, нештата се менуваат. Но, тој исто така вклучува силиконска лента што ќе го поправи вашиот iPhone на полначот за да можете да го носите додека сте во ранецот.

Со капацитет од 6000mAh ќе имате повеќе од доволно батерија за да можете да извршите неколку целосно полнења на вашиот iPhone, и имајќи две USB конекции можете да го користите со други уреди што не се компатибилни со Qi стандардот, како што се слушалки или таблет. Четири LED диоди го означуваат преостанатото полнење на надворешната батерија и неговиот дизајн е совршен за носење во која било торба или ранец, а не поголем од iPhone X. Неговата цена е 72,90 € на веб-страницата на MiniBatt (директна врска)

Power DRIVE

Безжичното полнење достигнува и до нашите автомобили, и ако вашиот автомобил не е од оние што вклучуваат стандарден полнач, не треба да се грижите, бидејќи има подеднакво добри опции. PowerDrive е типична поддршка за вентилациска решетка, но со особеност на вклучете два индукциски калеми така што истовремено го користите вашиот iPhone како GPS навигатор или за да слушате музика, уредот се полни.

Поддршката е многу стабилна, а iPhone е совршено обезбеден со систем за фиксирање кој е различен од другите слични полначи, но кој повеќе ми се допаѓа затоа што е полесно да го извадите и вметнете уредот. Нема да имате проблеми со дебели корици како што можете да видите на фотографиите. Моќноста на полнење е 10W така ќе уживате во брзото полнење, а неговата цена е 39 € на веб-страницата MiniBatt (директна врска)

ТелефонБОКС

Друго решение за полнење на iPhone во автомобилот е она што го нуди PhoneBOX, што како послужавник ни овозможува да го надополнуваме iPhone додека тој мирува. Ако сте од оние кои претпочитаат да го држат телефонот далеку од очите за да избегнат одвлекување внимание, нешто што многу се препорачува, тоа е најдобрата алтернатива што можете да ја користите.

Целосно покриен со силикон, можете да го поставите на речиси секоја површина на вашиот автомобил без страв да оштетите нешто, а исто така е и нелизгав. Исто така е совршено да избегнете гребење на стаклената површина на вашиот iPhone. Неговите три калеми гарантираат полнење на терминалот на целата површина, а исто така не се лизга на површината, и затоа што е изработен од силикон и поради рабовите што ги има фиоката за полнење. Неговата цена е 29,90 € на веб-страницата MiniBatt (директна врска)

Невидлив полнач FS80

Ако она што го сакаме е да имаме постојана станица за полнење во нашиот мебел, MiniBatt ни го нуди овој FS80 што се вклопува во која било маса или маса и со многу внимателен дизајн одговара на каде и да сакате да го поставите. Темно сив анодизиран алуминиумски надворешен прстен, без привлечни LED диоди и многу мала големина, така што останува незабележана.

За вашата инсталација ќе мора да направиме дупка од 80мм на површината каде што сакаме да ја поставиме. Тоа е типична дупка што многу работни маси веќе ја носат за да ги помине каблите и од која можеме да ја искористиме оваа намена. Неговата моќност на полнење е 5W, а цената е 34,90 € во MiniBatt (директна врска)

Ултра тенок

Ова е најтенкиот безжичен полнач на пазарот според MiniBatt, што не знам дали е тоа вистина, но тој е исклучително мал и тенок, многу потенок од вашиот iPhone (3,4 mm). Тоа е конвенционална, кружна основа за полнење, но со големина и тежина што го прават совршен за носење насекаде.

Не поддржува брзо полнење на iPhone 8, 8 Plus или iPhone X, но го прави тоа можете да го однесете без страв до вашето место за одмор и со тоа да не се откажувам од практичноста на безжично полнење. Неговата цена на веб-страницата на MiniBatt е 25,90 € (директна врска)

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.